Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 01.10. - 10.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 05.10.2021 / 30.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ321-330

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. alina (VRL-14858) – Teilikorven Molli VH20-018-0809
2. Shannon. (VRL-05645) – Doryn Raiha VH12-003-0360 
3. felissa (VRL-04000) – Louis Vuitton de Lux VH21-012-0169
4. Shannon. (VRL-05645) – Zoraida al Namys VH18-003-0202
5. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254
6. alina (VRL-14858) – Maldwyn Teagan VH21-025-0002
7. Reprobate (VRL-01333) – Sotamaalauksen Kaaosteoria VH20-018-0764
8. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
9. Miltsu (VRL-05564) – PP’s Aindrius VH16-046-0094
10. Reprobate (VRL-01333) – Sierra Kiss Me Deadly VH19-017-0348
11. Shannon. (VRL-05645) – MJA Anastasiya VH19-003-0050
12. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
13. felissa (VRL-04000) – Honeycrust El Maco VH20-017-0225
14. Zack (VRL-01221) – Cetuna Yemn VH21-090-0010
15. Kimi (VRL-14576) – Pakkasherra VH20-018-0353
16. alina (VRL-14858) – Mörkövaaran Hopeavelho VH20-018-0113
17. Ireth (VRL-03777) – Primal Scream VH15-063-0007
18. Miltsu (VRL-05564) – Rhian Arianwen VH19-026-0041
19. Reprobate (VRL-01333) – Vipetiina VH14-018-1060
20. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
21. felissa (VRL-04000) – Saurus Smallhands di Sierra VH19-023-0028
22. Miltsu (VRL-05564) – Roselette Ion VH18-027-0010
23. Zack (VRL-01221) – Lezcyna Yemn VH21-039-0094
24. felissa (VRL-04000) – Saarnion Tahiti VH20-018-0564
25. Kimi (VRL-14576) – Kapinan Pokariina VH17-018-0107
26. Kimi (VRL-14576) – Vinha-Vilperi VH18-018-1337
27. Ireth (VRL-03777) – Maldwyn of Smithloch VH18-024-0001
28. Miltsu (VRL-05564) – Phoenix Elixir MET VH16-017-0376
29. Minni V. (VRL-10337) – Pistaasiprinssi VH21-018-1216
30. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
31. Shannon. (VRL-05645) – MJA Bint al-Rashid VH19-003-0051
32. Reprobate (VRL-01333) – Patrick VH19-029-0068
33. alina (VRL-14858) – Lille Julius VH20-028-0066
34. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245
35. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
36. Ireth (VRL-03777) – Furuarps Hyllemö VH18-080-0004
37. Kimi (VRL-14576) – Titan Sumusilmä VH18-018-1053

Luokka 3

1. Comber (VRL-14892) – Edelstein Cirada VH21-029-0032
2. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093 
3. Miltsu (VRL-05564) – Joaquin VH15-023-0100
4. Shannon. (VRL-05645) – KH Maksym VH18-003-0198
5. Ireth (VRL-03777) – Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141
6. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
7. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
8. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
9. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
10. Reprobate (VRL-01333) – Kahmon Hurmiosielu VH17-018-014
11. Miltsu (VRL-05564) – Noirs Pevency VH20-035-0016
12. Miltsu (VRL-05564) – Luning Yemn VH16-093-0005
13. Miltsu (VRL-05564) – Henrika VH16-093-0011
14. Shannon. (VRL-05645) – BT Qublah Al Badr VH19-003-0128
15. Shannon. (VRL-05645) – Patroczia M VH19-003-0048
16. alina (VRL-14858) – Brunnby Agave VH21-029-0002
17. Kimi (VRL-14576) – Suklaahippu VH17-018-2112
18. Kimi (VRL-14576) – Arkkivihollinen VH21-018-1137
19. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
20. alina (VRL-14858) – Frostrum Lind VH21-029-0001
21. Shannon. (VRL-05645) – Alyona VH18-003-0236
22. Reprobate (VRL-01333) – Legend of Devil VH04-011-6914
23. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
24. alina (VRL-14858) – Fame’s Thrillium VH21-029-0010
25. Reprobate (VRL-01333) – Gin Figura VH13-001-0101
26. Ireth (VRL-03777) – Meriem al Namys ox VH18-003-0146
27. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
28. Tiikeri (VRL-10741) – Maailmanparantaja VH21-018-0745
29. alina (VRL-14858) – Berryard Callahan VH21-035-0008
30. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
31. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
32. Kimi (VRL-14576) – Helmisimpukka VH17-018-1246
33. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
34. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
35. Comber (VRL-14892) – Liden Lonnell VH21-077-000
36. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Benhard VH21-031-0107
37. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
38. Reprobate (VRL-01333) – Salamanja VH16-018-2110

Luokka 2

1. Ireth (VRL-03777) – PP’s Adelajda VH18-173-0008
2. Reprobate (VRL-01333) – Sierra Kiss Me Deadly VH19-017-0348
3. Shannon. (VRL-05645) – Gracja MJA VH19-003-0085 
4. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
5. Reprobate (VRL-01333) – Patrick VH19-029-0068
6. felissa (VRL-04000) – Silkkihuivinalle VH21-018-0500
7. alina (VRL-14858) – Pikkupellon Livia VH21-022-0023
8. Shannon. (VRL-05645) – Efrat al Qismat VH19-003-0089
9. Kimi (VRL-14576) – GLA Suuri-Sotka VH20-018-0679
10. Shannon. (VRL-05645) – Prestige MJA VH19-003-0086
11. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
12. alina (VRL-14858) – Maldwyn Bedwyr VH21-024-0004
13. Reprobate (VRL-01333) – Sotamaalauksen Kaaosteoria VH20-018-0764
14. felissa (VRL-04000) – Rowandell Charade VH21-031-0303
15. Miltsu (VRL-05564) – PP’s Aindrius VH16-046-0094
16. Zack (VRL-01221) – Cetuna Yemn VH21-090-0010
17. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254
18. Kimi (VRL-14576) – GLA Kaaharin Viimoinenlause VH21-018-1063
19. Miltsu (VRL-05564) – Rhian Arianwen VH19-026-0041
20. Zack (VRL-01221) – Lezcyna Yemn VH21-039-0094
21. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
22. felissa (VRL-04000) – Elitehof’s Liefje VH21-023-0023
23. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245
24. Ireth (VRL-03777) – Namys Ragnvald VH18-080-0003
25. alina (VRL-14858) – Ceiriosen Eiddwen VH21-025-0001
26. Miltsu (VRL-05564) – Phoenix Elixir MET VH16-017-0376
27. Ireth (VRL-03777) – Cirinn of Swildie VH16-071-0034
28. Reprobate (VRL-01333) – Vipetiina VH14-018-1060
29. Minni V. (VRL-10337) – Pistaasiprinssi VH21-018-1216
30. alina (VRL-14858) – Maldwyn Sioned VH21-024-0003
31. Ireth (VRL-03777) – Lúnastal of Swildie VH18-071-0016
32. Miltsu (VRL-05564) – Roselette Ion VH18-027-0010
33. felissa (VRL-04000) – M.B. Hallava VH21-018-0457
34. Kimi (VRL-14576) – Liljan Tuiskutar VH17-018-1983
35. Kimi (VRL-14576) – GLA Vinhan Hymni VH20-018-0676
36. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
37. Shannon. (VRL-05645) – BT Halseer Sin Raadya VH19-003-0125

Luokka 4

1. Ireth (VRL-03777) – Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144
2. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012 
3. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
4. Reprobate (VRL-01333) – Salamanja VH16-018-2110
5. Shannon. (VRL-05645) – Gaja al Qismat VH19-003-0088
6. Tiikeri (VRL-10741) – Maailmanparantaja VH21-018-0745
7. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
8. Ireth (VRL-03777) – Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145
9. alina (VRL-14858) – Fame’s Thrillium VH21-029-0010
10. Shannon. (VRL-05645) – BT Decwiza VH19-003-0126
11. Miltsu (VRL-05564) – Luning Yemn VH16-093-0005
12. alina (VRL-14858) – Frostrum Lind VH21-029-0001
13. Comber (VRL-14892) – Liden Lonnell VH21-077-000
14. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
15. Ireth (VRL-03777) – Orqúidea VH18-033-0071
16. Miltsu (VRL-05564) – Joaquin VH15-023-0100
17. alina (VRL-14858) – Berryard Callahan VH21-035-0008
18. Reprobate (VRL-01333) – Kahmon Hurmiosielu VH17-018-014
19. Shannon. (VRL-05645) – Mas’ud Faris MJA VH19-003-0084
20. Comber (VRL-14892) – Edelstein Cirada VH21-029-0032
21. Reprobate (VRL-01333) – Gin Figura VH13-001-0101
22. Miltsu (VRL-05564) – Henrika VH16-093-0011
23. Ireth (VRL-03777) – Zainab al Namys ox VH18-003-0148
24. Reprobate (VRL-01333) – Legend of Devil VH04-011-6914
25. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
26. Miltsu (VRL-05564) – Noirs Pevency VH20-035-0016
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Benhard VH21-031-0107
28. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
29. Shannon. (VRL-05645) – Vasily VH18-003-0235
30. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
31. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
32. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
33. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
34. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
35. alina (VRL-14858) – Brunnby Agave VH21-029-0002