Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 01.11. - 10.11.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 04.11.2021 / 30.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ371-380

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo A 
2. helppo A 
3. vaativa A 
4. vaativa A 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – Illeroya HAH VH21-090-0032
2. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Artair VH21-025-0034 
3. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
4. Vibaja (VRL-00727) – Mariechen VH21-057-0027
5. Vibaja (VRL-00727) – N’Flip Falcon VH21-057-0026
6. alina (VRL-14858) – Sevian II VH21-057-0021
7. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
8. Inkku R. (VRL-14959) – Roussette VH21-046-0065
9. alina (VRL-14858) – Ceiriosen Gerallt VH21-026-0002
10. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
11. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
12. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
13. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
14. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
15. lottis (VRL-13831) – Brandubh Croí Leon VH21-069-0003
16. alina (VRL-14858) – Hiivurin Kuupiru VH21-018-0073
17. Ireth (VRL-03777) – Turmeltajan Vinhakas VH17-018-1349
18. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
19. lottis (VRL-13831) – Enkelitaika VH20-018-1086
20. alina (VRL-14858) – Hornanhovin Kermaisa VH21-018-0135
21. Mari H (VRL-05704) – Troels Frode VH21-053-0049
22. lottis (VRL-13831) – Kastehelmen Mymmeli VH21-018-0054
23. lottis (VRL-13831) – Luutarharuusuja VH21-018-0053
24. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112
25. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
26. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
27. Ireth (VRL-03777) – Viudo Nadal VH14-080-0015
28. Inkku R. (VRL-14959) – Fame’s Nefertum VH21-027-0121
29. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
30. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Einion Du VH21-025-0033
31. Zack (VRL-01221) – Berkanowa Yemn x VH21-034-0042
32. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
33. Kida (VRL-08368) – Gwyncoch Arwen Fflur VH21-026-0067
34. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
35. Inkku R. (VRL-14959) – Wiima v.d. Duren VH14-040-0059
36. Ireth (VRL-03777) – Seppäjärven Raita VH17-018-1460
37. Ireth (VRL-03777) – Gamla Reina VH14-080-0016
38. Dee (VRL-13383) – Katveen Katana VH21-018-1153
39. Mari H (VRL-05704) – Svafrlami VH21-053-0042
40. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152

Luokka 3

1. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033
2. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093 
3. Tiikeri (VRL-10741) – California Cave VH21-021-0126
4. Dee (VRL-13383) – Colorful Taboo VH21-021-0137
5. Reprobate (VRL-01333) – Legend of Devil VH04-011-6914
6. Kida (VRL-08368) – Rubiinin Rigaletta VH20-031-0283
7. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Carolina VH21-021-0150
8. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
9. Inkku R. (VRL-14959) – Tylli VH21-018-0276
10. Kida (VRL-08368) – Encoria VH20-031-0298
11. Inkku R. (VRL-14959) – Las Vegas VH21-044-0052
12. Tiikeri (VRL-10741) – Rusettihai VH21-018-0744
13. enna (VRL-14704) – Vaalaman Helmenhohde VH20-018-0301
14. enna (VRL-14704) – Haltiasalon Ukkoslintu VH20-018-0497
15. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Grafias VH21-011-0312
16. Dee (VRL-13383) – Fallen Kingdom VH21-021-0164
17. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
18. Inkku R. (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
19. Inkku R. (VRL-14959) – Abendfest VH21-011-0222
20. lottis (VRL-13831) – Shabir al Braqa VH21-003-0008
21. lottis (VRL-13831) – Cortezano II VH18-033-0002
22. Ireth (VRL-03777) – Shia Jeod VH11-218-0017
23. Kida (VRL-08368) – Barnby Dame VH21-031-0017
24. Amy (VRL-10961) – Caramella VH16-012-0429
25. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
26. Amy (VRL-10961) – The Honor Of Fortuna VH15-012-0174
27. Kida (VRL-08368) – Balance VH20-031-0299
28. Dee (VRL-13383) – Dynasticle VH21-021-0160
29. Amy (VRL-10961) – Winston HMS VH18-012-0281
30. Amy (VRL-10961) – Duogal van Vriendelijk VH15-040-0006

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
2. Ireth (VRL-03777) – Nechtan of Swildie VH16-071-0036 
3. Mari H (VRL-05704) – Troels Frode VH21-053-0049
4. lottis (VRL-13831) – Hattarataika VH21-018-1287
5. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
6. Zack (VRL-01221) – Berkanowa Yemn x VH21-034-0042
7. Dee (VRL-13383) – Katveen Katana VH21-018-1153
8. lottis (VRL-13831) – Thor VH21-053-0012
9. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Einion Du VH21-025-0033
10. Zack (VRL-01221) – Illeroya HAH VH21-090-0032
11. Inkku R. (VRL-14959) – Ulysse VH21-093-0011
12. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
13. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
14. Inkku R. (VRL-14959) – Moraina xx VH21-006-0276
15. Vibaja (VRL-00727) – N’Flip Falcon VH21-057-0026
16. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
17. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
18. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
19. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
20. Ireth (VRL-03777) – Leland VH18-079-0001
21. lottis (VRL-13831) – Kurjen Grani VH21-053-0011
22. alina (VRL-14858) – Pilvipellon Taitawa VH21-018-0493
23. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
24. Ireth (VRL-03777) – ’Abyad Ghamiq ox VH18-003-0143
25. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Artair VH21-025-0034
26. Mari H (VRL-05704) – Svafrlami VH21-053-0042
27. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
28. lottis (VRL-13831) – Väjen Konstaapeli Kurki VH21-018-1266
29. alina (VRL-14858) – Pilvipellon Haamulaulu VH21-018-0494
30. alina (VRL-14858) – Valokylän Saita VH21-018-0486
31. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
32. Kida (VRL-08368) – Gwyncoch Arwen Fflur VH21-026-0067
33. Vibaja (VRL-00727) – Mariechen VH21-057-0027
34. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
35. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
36. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
37. alina (VRL-14858) – Varpun Mustarastas VH21-018-0490
38. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
39. Inkku R. (VRL-14959) – Kesäyön Auroora VH21-018-0801
40. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112

Luokka 4

1. Dee (VRL-13383) – Fallen Kingdom VH21-021-0164
2. Inkku R. (VRL-14959) – Tylli VH21-018-0276
3. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039 
4. Dee (VRL-13383) – Dynasticle VH21-021-0160
5. Ireth (VRL-03777) – Shia Jeod VH11-218-0017
6. Inkku R. (VRL-14959) – Abendfest VH21-011-0222
7. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
8. Dee (VRL-13383) – Colorful Taboo VH21-021-0137
9. Tiikeri (VRL-10741) – California Cave VH21-021-0126
10. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
11. lottis (VRL-13831) – Cortezano II VH18-033-0002
12. Kida (VRL-08368) – Rubiinin Rigaletta VH20-031-0283
13. lottis (VRL-13831) – Shabir al Braqa VH21-003-0008
14. Inkku R. (VRL-14959) – Las Vegas VH21-044-0052
15. Tiikeri (VRL-10741) – Rusettihai VH21-018-0744
16. Kida (VRL-08368) – Encoria VH20-031-0298
17. Amy (VRL-10961) – Casanova NL VH17-012-0471
18. Inkku R. (VRL-14959) – Norrbackan Wiorella VH21-031-0268
19. Amy (VRL-10961) – Caramella VH16-012-0429
20. Kida (VRL-08368) – Balance VH20-031-0299
21. Reprobate (VRL-01333) – Legend of Devil VH04-011-6914
22. Kida (VRL-08368) – Barnby Dame VH21-031-0017
23. Amy (VRL-10961) – The Honor Of Fortuna VH15-012-0174
24. enna (VRL-14704) – Vaalaman Helmenhohde VH20-018-0301
25. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Grafias VH21-011-0312
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Carolina VH21-021-0150
28. Amy (VRL-10961) – Winston HMS VH18-012-0281
29. enna (VRL-14704) – Haltiasalon Ukkoslintu VH20-018-0497
30. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134