Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 01.11. - 10.11.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 10.11.2021 / 30.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ371-380

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo A 
2. helppo A 
3. vaativa A 
4. vaativa A 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. lottis (VRL-13831) – Luutarharuusuja VH21-018-0053
2. Mari H (VRL-05704) – Troels Frode VH21-053-0049 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
4. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
5. Inkku R. (VRL-14959) – Wiima v.d. Duren VH14-040-0059
6. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
7. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Artair VH21-025-0034
8. Ireth (VRL-03777) – Turmeltajan Vinhakas VH17-018-1349
9. Vibaja (VRL-00727) – N’Flip Falcon VH21-057-0026
10. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
11. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
12. Kida (VRL-08368) – Gwyncoch Arwen Fflur VH21-026-0067
13. lottis (VRL-13831) – Brandubh Croí Leon VH21-069-0003
14. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
15. Zack (VRL-01221) – Berkanowa Yemn x VH21-034-0042
16. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
17. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112
18. alina (VRL-14858) – Sevian II VH21-057-0021
19. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
20. Dee (VRL-13383) – Katveen Katana VH21-018-1153
21. Inkku R. (VRL-14959) – Roussette VH21-046-0065
22. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
23. alina (VRL-14858) – Hornanhovin Kermaisa VH21-018-0135
24. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
25. Zack (VRL-01221) – Illeroya HAH VH21-090-0032
26. Inkku R. (VRL-14959) – Fame’s Nefertum VH21-027-0121
27. Mari H (VRL-05704) – Svafrlami VH21-053-0042
28. Vibaja (VRL-00727) – Mariechen VH21-057-0027
29. alina (VRL-14858) – Hiivurin Kuupiru VH21-018-0073
30. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
31. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
32. lottis (VRL-13831) – Kastehelmen Mymmeli VH21-018-0054
33. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
34. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
35. lottis (VRL-13831) – Enkelitaika VH20-018-1086
36. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Einion Du VH21-025-0033
37. alina (VRL-14858) – Ceiriosen Gerallt VH21-026-0002
38. Ireth (VRL-03777) – Viudo Nadal VH14-080-0015
39. Ireth (VRL-03777) – Gamla Reina VH14-080-0016
40. Ireth (VRL-03777) – Seppäjärven Raita VH17-018-1460

Luokka 3

1. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
2. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093 
3. Kida (VRL-08368) – Barnby Dame VH21-031-0017
4. Amy (VRL-10961) – Winston HMS VH18-012-0281
5. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033
6. Kida (VRL-08368) – Encoria VH20-031-0298
7. Dee (VRL-13383) – Colorful Taboo VH21-021-0137
8. Inkku R. (VRL-14959) – Tylli VH21-018-0276
9. lottis (VRL-13831) – Cortezano II VH18-033-0002
10. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Grafias VH21-011-0312
11. enna (VRL-14704) – Vaalaman Helmenhohde VH20-018-0301
12. Kida (VRL-08368) – Rubiinin Rigaletta VH20-031-0283
13. Amy (VRL-10961) – The Honor Of Fortuna VH15-012-0174
14. Dee (VRL-13383) – Fallen Kingdom VH21-021-0164
15. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
16. Inkku R. (VRL-14959) – Las Vegas VH21-044-0052
17. Inkku R. (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
18. Kida (VRL-08368) – Balance VH20-031-0299
19. Tiikeri (VRL-10741) – Rusettihai VH21-018-0744
20. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Carolina VH21-021-0150
21. Amy (VRL-10961) – Caramella VH16-012-0429
22. Dee (VRL-13383) – Dynasticle VH21-021-0160
23. Reprobate (VRL-01333) – Legend of Devil VH04-011-6914
24. Ireth (VRL-03777) – Shia Jeod VH11-218-0017
25. lottis (VRL-13831) – Shabir al Braqa VH21-003-0008
26. Tiikeri (VRL-10741) – California Cave VH21-021-0126
27. Amy (VRL-10961) – Duogal van Vriendelijk VH15-040-0006
28. Inkku R. (VRL-14959) – Abendfest VH21-011-0222
29. enna (VRL-14704) – Haltiasalon Ukkoslintu VH20-018-0497
30. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013

Luokka 2

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Einion Du VH21-025-0033
2. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748 
3. alina (VRL-14858) – Pilvipellon Haamulaulu VH21-018-0494
4. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Artair VH21-025-0034
5. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112
6. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
7. Vibaja (VRL-00727) – Mariechen VH21-057-0027
8. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
9. lottis (VRL-13831) – Väjen Konstaapeli Kurki VH21-018-1266
10. Inkku R. (VRL-14959) – Kesäyön Auroora VH21-018-0801
11. Zack (VRL-01221) – Berkanowa Yemn x VH21-034-0042
12. Vibaja (VRL-00727) – N’Flip Falcon VH21-057-0026
13. Mari H (VRL-05704) – Troels Frode VH21-053-0049
14. lottis (VRL-13831) – Thor VH21-053-0012
15. Ireth (VRL-03777) – Leland VH18-079-0001
16. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
17. Inkku R. (VRL-14959) – Ulysse VH21-093-0011
18. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
19. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
20. Kida (VRL-08368) – Gwyncoch Arwen Fflur VH21-026-0067
21. alina (VRL-14858) – Varpun Mustarastas VH21-018-0490
22. Ireth (VRL-03777) – ’Abyad Ghamiq ox VH18-003-0143
23. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
24. Mari H (VRL-05704) – Svafrlami VH21-053-0042
25. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
26. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
27. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
28. lottis (VRL-13831) – Kurjen Grani VH21-053-0011
29. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
30. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
31. Zack (VRL-01221) – Illeroya HAH VH21-090-0032
32. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
33. lottis (VRL-13831) – Hattarataika VH21-018-1287
34. alina (VRL-14858) – Valokylän Saita VH21-018-0486
35. Inkku R. (VRL-14959) – Moraina xx VH21-006-0276
36. Ireth (VRL-03777) – Nechtan of Swildie VH16-071-0036
37. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
38. Dee (VRL-13383) – Katveen Katana VH21-018-1153
39. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
40. alina (VRL-14858) – Pilvipellon Taitawa VH21-018-0493

Luokka 4

1. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
2. Inkku R. (VRL-14959) – Abendfest VH21-011-0222
3. Amy (VRL-10961) – Casanova NL VH17-012-0471 
4. Dee (VRL-13383) – Fallen Kingdom VH21-021-0164
5. enna (VRL-14704) – Haltiasalon Ukkoslintu VH20-018-0497
6. Dee (VRL-13383) – Colorful Taboo VH21-021-0137
7. Kida (VRL-08368) – Balance VH20-031-0299
8. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
9. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033
10. Inkku R. (VRL-14959) – Las Vegas VH21-044-0052
11. Reprobate (VRL-01333) – Legend of Devil VH04-011-6914
12. Kida (VRL-08368) – Encoria VH20-031-0298
13. enna (VRL-14704) – Vaalaman Helmenhohde VH20-018-0301
14. Amy (VRL-10961) – The Honor Of Fortuna VH15-012-0174
15. Tiikeri (VRL-10741) – California Cave VH21-021-0126
16. Amy (VRL-10961) – Winston HMS VH18-012-0281
17. Inkku R. (VRL-14959) – Norrbackan Wiorella VH21-031-0268
18. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Grafias VH21-011-0312
19. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Carolina VH21-021-0150
20. Ireth (VRL-03777) – Shia Jeod VH11-218-0017
21. Amy (VRL-10961) – Caramella VH16-012-0429
22. lottis (VRL-13831) – Cortezano II VH18-033-0002
23. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
24. Inkku R. (VRL-14959) – Tylli VH21-018-0276
25. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
26. Dee (VRL-13383) – Dynasticle VH21-021-0160
27. Kida (VRL-08368) – Barnby Dame VH21-031-0017
28. lottis (VRL-13831) – Shabir al Braqa VH21-003-0008
29. Kida (VRL-08368) – Rubiinin Rigaletta VH20-031-0283
30. Tiikeri (VRL-10741) – Rusettihai VH21-018-0744