Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.11. - 30.11.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 23.11.2021 / 20.11.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ391-400

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – Mixed Boomium VH21-048-0071
2. Vibaja (VRL-00727) – Niwlmintys Gwylan VH21-025-0038 
3. Ireth (VRL-03777) – Maldwyn of Smithloch VH18-024-0001
4. felissa (VRL-04000) – Louis Vuitton de Lux VH21-012-0169
5. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
6. Jemiina (VRL-07412) – Letkee VH20-018-0464
7. Kida (VRL-08368) – Kaunon Nietosnaaraus VH18-018-0462
8. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Taikatalvi VH21-018-1217
9. Jemiina (VRL-07412) – Huovilan Twiggy VH20-017-0112
10. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
11. Serena (VRL-09334) – Hui Hurrrjaa Jellonaa VH20-018-0976
12. Vibaja (VRL-00727) – Bedwcors Madarchen VH21-024-0103
13. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
14. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112
15. Jemiina (VRL-07412) – Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294
16. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Helheim VH20-018-0669
17. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
18. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Michigan VH21-029-0288
19. Vibaja (VRL-00727) – Gelynagen Arswydus VH21-024-0104
20. Eedla S. (VRL-14880) – Korpihovin Hallankaipuu VH20-018-0672
21. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Sankaritar VH20-018-0401
22. Zack (VRL-01221) – Vedette F VH21-021-0217
23. Naella (VRL-12320) – Elegia VH21-018-1108
24. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Ultra Sheen VH21-017-0323
25. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
26. Zack (VRL-01221) – Weistucker VH21-048-0069
27. Vibaja (VRL-00727) – Fernsby Sesame Spur VH20-027-0138
28. Mari H (VRL-05704) – Da Capo Stoffel VH21-028-0054
29. Ireth (VRL-03777) – Primal Scream VH15-063-0007
30. Jemiina (VRL-07412) – Liljan Mustikka VH17-018-1616
31. lottis (VRL-13831) – Kirsikkanaukku VH21-018-0062
32. Zack (VRL-01221) – Shazany HAH VH21-023-0085
33. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Sotakeiju VH21-018-0596
34. felissa (VRL-04000) – Saarnion Tahiti VH20-018-0564
35. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
36. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
37. Ireth (VRL-03777) – Furuarps Hyllemö VH18-080-0004
38. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
39. Dee (VRL-13383) – Glädjeskulptör VH21-028-0129
40. Kida (VRL-08368) – Fiosrach Clooney VH21-035-0124

Luokka 3

1. Dee (VRL-13383) – Fluffair Jentacular VH21-027-0113
2. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060 
3. Eedla S. (VRL-14880) – Kuuralehdon Vinjami VH20-018-0298
4. Mari H (VRL-05704) – Berryard Essie VH21-035-0082
5. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
6. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
7. lottis (VRL-13831) – Hornanhovin Jalokosto VH21-018-0185
8. Kaius (VRL-14900) – Assepoester VH21-012-0130
9. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
10. Cherry (VRL-12299) – Merimiina VH19-018-0229
11. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
12. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
13. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
14. Cherry (VRL-12299) – Dashner Scotch Corpse VH18-076-0076
15. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
16. Vibaja (VRL-00727) – Orioni VH20-018-1092
17. Kida (VRL-08368) – Varpun Joiku VH20-018-0926
18. Ireth (VRL-03777) – Meriem al Namys ox VH18-003-0146
19. Jemiina (VRL-07412) – Kaunon Moniuni VH17-018-1148
20. Eedla S. (VRL-14880) – Kaihon Koivunkutale VH21-018-0464
21. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
22. Ireth (VRL-03777) – Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141
23. Vibaja (VRL-00727) – Roscoff Cookie Dough VH13-027-0329
24. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Harhakuva VH21-018-0597
25. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
26. Veera R. (VRL-10735) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
27. Vibaja (VRL-00727) – Eshan VH21-050-0008
28. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
29. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
30. Cherry (VRL-12299) – Adinan Minijannu VH19-018-0442
31. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
32. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
33. Eedla S. (VRL-14880) – Hornanhovin Minion VH20-018-0671
34. Dee (VRL-13383) – Stedmoderblomst Mynte VH21-035-0119
35. Naella (VRL-12320) – Peikonlehti VH21-018-0778
36. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
37. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
38. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
39. lottis (VRL-13831) – Haltiasalon Mustahukka VH21-018-1291
40. Dee (VRL-13383) – Rosedell Peacebringer VH21-035-0115

Luokka 2

1. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
2. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
4. felissa (VRL-04000) – Fridan Eränkävijä VH21-018-1244
5. Vibaja (VRL-00727) – Fernsby Sesame Spur VH20-027-0138
6. felissa (VRL-04000) – Silkkihuivinalle VH21-018-0500
7. Vibaja (VRL-00727) – Gelynagen Arswydus VH21-024-0104
8. Vibaja (VRL-00727) – Bedwcors Madarchen VH21-024-0103
9. Jemiina (VRL-07412) – Letkee VH20-018-0464
10. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Helheim VH20-018-0669
11. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
12. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Ultra Sheen VH21-017-0323
13. Ireth (VRL-03777) – Cirinn of Swildie VH16-071-0034
14. Jemiina (VRL-07412) – Liljan Mustikka VH17-018-1616
15. Ireth (VRL-03777) – Trahaearn Namys VH18-024-0092
16. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
17. Kida (VRL-08368) – Fiosrach Clooney VH21-035-0124
18. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Sankaritar VH20-018-0401
19. felissa (VRL-04000) – Villahaan Kolttonen VH21-018-0186
20. Vibaja (VRL-00727) – Niwlmintys Gwylan VH21-025-0038
21. Zack (VRL-01221) – Mixed Boomium VH21-048-0071
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
23. Mari H (VRL-05704) – Da Capo Stoffel VH21-028-0054
24. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
25. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
26. Kida (VRL-08368) – Kaunon Nietosnaaraus VH18-018-0462
27. Ireth (VRL-03777) – PP’s Adelajda VH18-173-0008
28. Zack (VRL-01221) – Weistucker VH21-048-0069
29. lottis (VRL-13831) – Kirsikkanaukku VH21-018-0062
30. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Sotakeiju VH21-018-0596
31. Zack (VRL-01221) – Vedette F VH21-021-0217
32. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Kajastava VH21-018-1239
33. Serena (VRL-09334) – Hui Hurrrjaa Jellonaa VH20-018-0976
34. Zack (VRL-01221) – Shazany HAH VH21-023-0085
35. Jemiina (VRL-07412) – Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294
36. Dee (VRL-13383) – Glädjeskulptör VH21-028-0129
37. Naella (VRL-12320) – Elegia VH21-018-1108
38. Eedla S. (VRL-14880) – Korpihovin Hallankaipuu VH20-018-0672
39. Jemiina (VRL-07412) – Huovilan Twiggy VH20-017-0112
40. Ireth (VRL-03777) – Lúnastal of Swildie VH18-071-0016

Luokka 4

1. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
2. Mari H (VRL-05704) – Berryard Essie VH21-035-0082 
3. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
4. Dee (VRL-13383) – Fluffair Jentacular VH21-027-0113
5. lottis (VRL-13831) – Hornanhovin Jalokosto VH21-018-0185
6. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
7. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Harhakuva VH21-018-0597
8. Dee (VRL-13383) – Stedmoderblomst Mynte VH21-035-0119
9. Vibaja (VRL-00727) – Roscoff Cookie Dough VH13-027-0329
10. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
11. Vibaja (VRL-00727) – Orioni VH20-018-1092
12. Cherry (VRL-12299) – Dashner Scotch Corpse VH18-076-0076
13. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
14. Kaius (VRL-14900) – Assepoester VH21-012-0130
15. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
16. Eedla S. (VRL-14880) – Hornanhovin Minion VH20-018-0671
17. Naella (VRL-12320) – Peikonlehti VH21-018-0778
18. Ireth (VRL-03777) – Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144
19. lottis (VRL-13831) – Haltiasalon Mustahukka VH21-018-1291
20. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
21. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
22. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
23. Kida (VRL-08368) – Varpun Joiku VH20-018-0926
24. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
25. Cherry (VRL-12299) – Adinan Minijannu VH19-018-0442
26. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
27. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
28. Jemiina (VRL-07412) – Kaunon Moniuni VH17-018-1148
29. Cherry (VRL-12299) – Merimiina VH19-018-0229
30. Ireth (VRL-03777) – Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145
31. Dee (VRL-13383) – Rosedell Peacebringer VH21-035-0115
32. Veera R. (VRL-10735) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
33. Eedla S. (VRL-14880) – Kuuralehdon Vinjami VH20-018-0298
34. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
35. Vibaja (VRL-00727) – Eshan VH21-050-0008
36. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
37. Ireth (VRL-03777) – Orqúidea VH18-033-0071
38. Eedla S. (VRL-14880) – Kaihon Koivunkutale VH21-018-0464
39. Ireth (VRL-03777) – Zainab al Namys ox VH18-003-0148
40. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060