Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.11. - 30.11.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 24.11.2021 / 20.11.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ391-400

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
2. Ireth (VRL-03777) – Maldwyn of Smithloch VH18-024-0001 
3. Jemiina (VRL-07412) – Liljan Mustikka VH17-018-1616
4. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
5. Mari H (VRL-05704) – Da Capo Stoffel VH21-028-0054
6. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Taikatalvi VH21-018-1217
7. Vibaja (VRL-00727) – Fernsby Sesame Spur VH20-027-0138
8. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
9. Ireth (VRL-03777) – Primal Scream VH15-063-0007
10. Vibaja (VRL-00727) – Niwlmintys Gwylan VH21-025-0038
11. Dee (VRL-13383) – Glädjeskulptör VH21-028-0129
12. Naella (VRL-12320) – Elegia VH21-018-1108
13. Zack (VRL-01221) – Weistucker VH21-048-0069
14. Kida (VRL-08368) – Fiosrach Clooney VH21-035-0124
15. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
16. Eedla S. (VRL-14880) – Korpihovin Hallankaipuu VH20-018-0672
17. Jemiina (VRL-07412) – Letkee VH20-018-0464
18. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112
19. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
20. Jemiina (VRL-07412) – Huovilan Twiggy VH20-017-0112
21. Zack (VRL-01221) – Mixed Boomium VH21-048-0071
22. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
23. Kida (VRL-08368) – Kaunon Nietosnaaraus VH18-018-0462
24. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Michigan VH21-029-0288
25. felissa (VRL-04000) – Saarnion Tahiti VH20-018-0564
26. Ireth (VRL-03777) – Furuarps Hyllemö VH18-080-0004
27. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Ultra Sheen VH21-017-0323
28. Serena (VRL-09334) – Hui Hurrrjaa Jellonaa VH20-018-0976
29. lottis (VRL-13831) – Kirsikkanaukku VH21-018-0062
30. Jemiina (VRL-07412) – Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294
31. felissa (VRL-04000) – Louis Vuitton de Lux VH21-012-0169
32. Vibaja (VRL-00727) – Bedwcors Madarchen VH21-024-0103
33. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Sankaritar VH20-018-0401
34. Vibaja (VRL-00727) – Gelynagen Arswydus VH21-024-0104
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
36. Zack (VRL-01221) – Shazany HAH VH21-023-0085
37. Zack (VRL-01221) – Vedette F VH21-021-0217
38. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Sotakeiju VH21-018-0596
39. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Helheim VH20-018-0669
40. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025

Luokka 3

1. Dee (VRL-13383) – Fluffair Jentacular VH21-027-0113
2. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849 
3. lottis (VRL-13831) – Hornanhovin Jalokosto VH21-018-0185
4. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
5. Mari H (VRL-05704) – Berryard Essie VH21-035-0082
6. Veera R. (VRL-10735) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
7. Ireth (VRL-03777) – Meriem al Namys ox VH18-003-0146
8. Cherry (VRL-12299) – Dashner Scotch Corpse VH18-076-0076
9. Cherry (VRL-12299) – Adinan Minijannu VH19-018-0442
10. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
11. Dee (VRL-13383) – Stedmoderblomst Mynte VH21-035-0119
12. Vibaja (VRL-00727) – Eshan VH21-050-0008
13. Eedla S. (VRL-14880) – Kuuralehdon Vinjami VH20-018-0298
14. lottis (VRL-13831) – Haltiasalon Mustahukka VH21-018-1291
15. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
16. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
17. Vibaja (VRL-00727) – Roscoff Cookie Dough VH13-027-0329
18. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
19. Cherry (VRL-12299) – Merimiina VH19-018-0229
20. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
21. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
22. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
23. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
24. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
25. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
26. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
27. Eedla S. (VRL-14880) – Kaihon Koivunkutale VH21-018-0464
28. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Harhakuva VH21-018-0597
29. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
30. Ireth (VRL-03777) – Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141
31. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
32. Naella (VRL-12320) – Peikonlehti VH21-018-0778
33. Eedla S. (VRL-14880) – Hornanhovin Minion VH20-018-0671
34. Kida (VRL-08368) – Varpun Joiku VH20-018-0926
35. Vibaja (VRL-00727) – Orioni VH20-018-1092
36. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
37. Jemiina (VRL-07412) – Kaunon Moniuni VH17-018-1148
38. Dee (VRL-13383) – Rosedell Peacebringer VH21-035-0115
39. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
40. Kaius (VRL-14900) – Assepoester VH21-012-0130

Luokka 2

1. Serena (VRL-09334) – Hui Hurrrjaa Jellonaa VH20-018-0976
2. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
4. Zack (VRL-01221) – Mixed Boomium VH21-048-0071
5. felissa (VRL-04000) – Villahaan Kolttonen VH21-018-0186
6. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Helheim VH20-018-0669
7. felissa (VRL-04000) – Silkkihuivinalle VH21-018-0500
8. Vibaja (VRL-00727) – Gelynagen Arswydus VH21-024-0104
9. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
10. Ireth (VRL-03777) – Lúnastal of Swildie VH18-071-0016
11. Zack (VRL-01221) – Weistucker VH21-048-0069
12. Kida (VRL-08368) – Fiosrach Clooney VH21-035-0124
13. Mari H (VRL-05704) – Da Capo Stoffel VH21-028-0054
14. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Kajastava VH21-018-1239
15. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Sankaritar VH20-018-0401
16. Jemiina (VRL-07412) – Liljan Mustikka VH17-018-1616
17. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Ultra Sheen VH21-017-0323
18. Ireth (VRL-03777) – Trahaearn Namys VH18-024-0092
19. Zack (VRL-01221) – Vedette F VH21-021-0217
20. Jemiina (VRL-07412) – Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294
21. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
22. Ireth (VRL-03777) – PP’s Adelajda VH18-173-0008
23. Zack (VRL-01221) – Shazany HAH VH21-023-0085
24. Jemiina (VRL-07412) – Huovilan Twiggy VH20-017-0112
25. felissa (VRL-04000) – Fridan Eränkävijä VH21-018-1244
26. Vibaja (VRL-00727) – Niwlmintys Gwylan VH21-025-0038
27. Vibaja (VRL-00727) – Fernsby Sesame Spur VH20-027-0138
28. Dee (VRL-13383) – Glädjeskulptör VH21-028-0129
29. Kida (VRL-08368) – Kaunon Nietosnaaraus VH18-018-0462
30. lottis (VRL-13831) – Kirsikkanaukku VH21-018-0062
31. Eedla S. (VRL-14880) – Korpihovin Hallankaipuu VH20-018-0672
32. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
33. Naella (VRL-12320) – Elegia VH21-018-1108
34. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
35. Ireth (VRL-03777) – Cirinn of Swildie VH16-071-0034
36. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
37. Jemiina (VRL-07412) – Letkee VH20-018-0464
38. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
39. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Sotakeiju VH21-018-0596
40. Vibaja (VRL-00727) – Bedwcors Madarchen VH21-024-0103

Luokka 4

1. Jemiina (VRL-07412) – Kaunon Moniuni VH17-018-1148
2. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114 
3. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
4. Dee (VRL-13383) – Stedmoderblomst Mynte VH21-035-0119
5. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
6. Ireth (VRL-03777) – Zainab al Namys ox VH18-003-0148
7. Naella (VRL-12320) – Peikonlehti VH21-018-0778
8. Eedla S. (VRL-14880) – Hornanhovin Minion VH20-018-0671
9. Vibaja (VRL-00727) – Orioni VH20-018-1092
10. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
11. Dee (VRL-13383) – Rosedell Peacebringer VH21-035-0115
12. Dee (VRL-13383) – Fluffair Jentacular VH21-027-0113
13. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
14. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Harhakuva VH21-018-0597
15. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
16. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
17. Vibaja (VRL-00727) – Eshan VH21-050-0008
18. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
19. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
20. Kida (VRL-08368) – Varpun Joiku VH20-018-0926
21. Eedla S. (VRL-14880) – Kaihon Koivunkutale VH21-018-0464
22. Eedla S. (VRL-14880) – Kuuralehdon Vinjami VH20-018-0298
23. Cherry (VRL-12299) – Merimiina VH19-018-0229
24. Kaius (VRL-14900) – Assepoester VH21-012-0130
25. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
26. Ireth (VRL-03777) – Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144
27. Mari H (VRL-05704) – Berryard Essie VH21-035-0082
28. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
29. Veera R. (VRL-10735) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
30. Ireth (VRL-03777) – Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145
31. lottis (VRL-13831) – Haltiasalon Mustahukka VH21-018-1291
32. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
33. Vibaja (VRL-00727) – Roscoff Cookie Dough VH13-027-0329
34. Cherry (VRL-12299) – Adinan Minijannu VH19-018-0442
35. lottis (VRL-13831) – Hornanhovin Jalokosto VH21-018-0185
36. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
37. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
38. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
39. Ireth (VRL-03777) – Orqúidea VH18-033-0071
40. Cherry (VRL-12299) – Dashner Scotch Corpse VH18-076-0076