Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.11. - 30.11.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 27.11.2021 / 20.11.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ391-400

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Ireth (VRL-03777) – Furuarps Hyllemö VH18-080-0004
2. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592 
3. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
4. Jemiina (VRL-07412) – Liljan Mustikka VH17-018-1616
5. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Michigan VH21-029-0288
6. Zack (VRL-01221) – Vedette F VH21-021-0217
7. Vibaja (VRL-00727) – Gelynagen Arswydus VH21-024-0104
8. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
9. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
10. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112
11. Jemiina (VRL-07412) – Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294
12. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Ultra Sheen VH21-017-0323
13. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Sankaritar VH20-018-0401
14. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Sotakeiju VH21-018-0596
15. Vibaja (VRL-00727) – Bedwcors Madarchen VH21-024-0103
16. felissa (VRL-04000) – Louis Vuitton de Lux VH21-012-0169
17. Ireth (VRL-03777) – Primal Scream VH15-063-0007
18. lottis (VRL-13831) – Kirsikkanaukku VH21-018-0062
19. Vibaja (VRL-00727) – Fernsby Sesame Spur VH20-027-0138
20. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
21. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
22. Kida (VRL-08368) – Kaunon Nietosnaaraus VH18-018-0462
23. Jemiina (VRL-07412) – Huovilan Twiggy VH20-017-0112
24. Serena (VRL-09334) – Hui Hurrrjaa Jellonaa VH20-018-0976
25. felissa (VRL-04000) – Saarnion Tahiti VH20-018-0564
26. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Helheim VH20-018-0669
27. Kida (VRL-08368) – Fiosrach Clooney VH21-035-0124
28. Zack (VRL-01221) – Weistucker VH21-048-0069
29. Eedla S. (VRL-14880) – Korpihovin Hallankaipuu VH20-018-0672
30. Zack (VRL-01221) – Shazany HAH VH21-023-0085
31. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
32. Jemiina (VRL-07412) – Letkee VH20-018-0464
33. Mari H (VRL-05704) – Da Capo Stoffel VH21-028-0054
34. Dee (VRL-13383) – Glädjeskulptör VH21-028-0129
35. Zack (VRL-01221) – Mixed Boomium VH21-048-0071
36. Naella (VRL-12320) – Elegia VH21-018-1108
37. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Taikatalvi VH21-018-1217
38. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
39. Vibaja (VRL-00727) – Niwlmintys Gwylan VH21-025-0038
40. Ireth (VRL-03777) – Maldwyn of Smithloch VH18-024-0001

Luokka 3

1. Cherry (VRL-12299) – Merimiina VH19-018-0229
2. Naella (VRL-12320) – Peikonlehti VH21-018-0778 
3. Eedla S. (VRL-14880) – Kaihon Koivunkutale VH21-018-0464
4. Jemiina (VRL-07412) – Kaunon Moniuni VH17-018-1148
5. Dee (VRL-13383) – Fluffair Jentacular VH21-027-0113
6. Mari H (VRL-05704) – Berryard Essie VH21-035-0082
7. Veera R. (VRL-10735) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
8. Cherry (VRL-12299) – Dashner Scotch Corpse VH18-076-0076
9. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
10. Ireth (VRL-03777) – Meriem al Namys ox VH18-003-0146
11. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
12. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
13. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
14. Eedla S. (VRL-14880) – Kuuralehdon Vinjami VH20-018-0298
15. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
16. Kaius (VRL-14900) – Assepoester VH21-012-0130
17. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
18. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
19. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
20. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
21. Eedla S. (VRL-14880) – Hornanhovin Minion VH20-018-0671
22. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
23. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
24. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
25. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
26. lottis (VRL-13831) – Hornanhovin Jalokosto VH21-018-0185
27. lottis (VRL-13831) – Haltiasalon Mustahukka VH21-018-1291
28. Vibaja (VRL-00727) – Roscoff Cookie Dough VH13-027-0329
29. Kida (VRL-08368) – Varpun Joiku VH20-018-0926
30. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
31. Vibaja (VRL-00727) – Orioni VH20-018-1092
32. Dee (VRL-13383) – Rosedell Peacebringer VH21-035-0115
33. Ireth (VRL-03777) – Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141
34. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
35. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Harhakuva VH21-018-0597
36. Dee (VRL-13383) – Stedmoderblomst Mynte VH21-035-0119
37. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
38. Cherry (VRL-12299) – Adinan Minijannu VH19-018-0442
39. Vibaja (VRL-00727) – Eshan VH21-050-0008
40. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127

Luokka 2

1. Vibaja (VRL-00727) – Gelynagen Arswydus VH21-024-0104
2. Zack (VRL-01221) – Shazany HAH VH21-023-0085 
3. felissa (VRL-04000) – Kastehelmen Kajastava VH21-018-1239
4. Mari H (VRL-05704) – Da Capo Stoffel VH21-028-0054
5. Eedla S. (VRL-14880) – Korpihovin Hallankaipuu VH20-018-0672
6. Ireth (VRL-03777) – Trahaearn Namys VH18-024-0092
7. Naella (VRL-12320) – Elegia VH21-018-1108
8. Jemiina (VRL-07412) – Kuhdon Korpivadelma VH20-018-0294
9. Kida (VRL-08368) – Fiosrach Clooney VH21-035-0124
10. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
11. Vibaja (VRL-00727) – Niwlmintys Gwylan VH21-025-0038
12. Dee (VRL-13383) – Flellos Cynwyd VH21-025-0025
13. felissa (VRL-04000) – Fridan Eränkävijä VH21-018-1244
14. Zack (VRL-01221) – Mixed Boomium VH21-048-0071
15. Vibaja (VRL-00727) – Bedwcors Madarchen VH21-024-0103
16. felissa (VRL-04000) – Villahaan Kolttonen VH21-018-0186
17. Ireth (VRL-03777) – PP’s Adelajda VH18-173-0008
18. Kida (VRL-08368) – Campfire Tales VH21-027-0117
19. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
20. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
22. Dee (VRL-13383) – Glädjeskulptör VH21-028-0129
23. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Queen Supreme VH21-027-0116
24. Kida (VRL-08368) – Kaunon Nietosnaaraus VH18-018-0462
25. Jemiina (VRL-07412) – Letkee VH20-018-0464
26. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Helheim VH20-018-0669
27. Jemiina (VRL-07412) – Liljan Mustikka VH17-018-1616
28. Ireth (VRL-03777) – Cirinn of Swildie VH16-071-0034
29. Eedla S. (VRL-14880) – Sotamaalauksen Sankaritar VH20-018-0401
30. Vibaja (VRL-00727) – Fernsby Sesame Spur VH20-027-0138
31. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Sotakeiju VH21-018-0596
32. Dee (VRL-13383) – Endless Glory VH21-027-0112
33. felissa (VRL-04000) – Silkkihuivinalle VH21-018-0500
34. Zack (VRL-01221) – Vedette F VH21-021-0217
35. Zack (VRL-01221) – Weistucker VH21-048-0069
36. Ireth (VRL-03777) – Lúnastal of Swildie VH18-071-0016
37. lottis (VRL-13831) – Kirsikkanaukku VH21-018-0062
38. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Ultra Sheen VH21-017-0323
39. Serena (VRL-09334) – Hui Hurrrjaa Jellonaa VH20-018-0976
40. Jemiina (VRL-07412) – Huovilan Twiggy VH20-017-0112

Luokka 4

1. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
2. Kida (VRL-08368) – Varpun Joiku VH20-018-0926 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
4. Dee (VRL-13383) – Fluffair Jentacular VH21-027-0113
5. Naella (VRL-12320) – Peikonlehti VH21-018-0778
6. Kaius (VRL-14900) – Assepoester VH21-012-0130
7. Eedla S. (VRL-14880) – Kuuralehdon Vinjami VH20-018-0298
8. Veera R. (VRL-10735) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
9. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
10. Jemiina (VRL-07412) – Kaunon Moniuni VH17-018-1148
11. Vibaja (VRL-00727) – Orioni VH20-018-1092
12. Cherry (VRL-12299) – Adinan Minijannu VH19-018-0442
13. Zack (VRL-01221) – Sierra Temecke x VH21-034-0039
14. Zack (VRL-01221) – Manowa Yemn VH21-090-0013
15. lottis (VRL-13831) – Hornanhovin Jalokosto VH21-018-0185
16. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
17. Zack (VRL-01221) – Cypres NIO x VH21-034-0051
18. Cherry (VRL-12299) – Merimiina VH19-018-0229
19. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
20. Vibaja (VRL-00727) – Roscoff Cookie Dough VH13-027-0329
21. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
22. Ireth (VRL-03777) – Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145
23. lottis (VRL-13831) – Haltiasalon Mustahukka VH21-018-1291
24. Dee (VRL-13383) – Stedmoderblomst Mynte VH21-035-0119
25. Zack (VRL-01221) – Annimay Grita x VH21-034-0052
26. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Harhakuva VH21-018-0597
27. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
28. Ireth (VRL-03777) – Orqúidea VH18-033-0071
29. Dee (VRL-13383) – Rosedell Peacebringer VH21-035-0115
30. Eedla S. (VRL-14880) – Kaihon Koivunkutale VH21-018-0464
31. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
32. Eedla S. (VRL-14880) – Hornanhovin Minion VH20-018-0671
33. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
34. Cherry (VRL-12299) – Dashner Scotch Corpse VH18-076-0076
35. Vibaja (VRL-00727) – Eshan VH21-050-0008
36. Ireth (VRL-03777) – Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144
37. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
38. Dee (VRL-13383) – Grape Agape VH21-027-0114
39. Ireth (VRL-03777) – Zainab al Namys ox VH18-003-0148
40. Mari H (VRL-05704) – Berryard Essie VH21-035-0082