Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.03. - 30.03.2022

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 25.03.2022 / 20.03.2022
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ531-540

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo C 
2. helppo C 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Millyn Mair VH21-025-0021 
2. Tuulia T. (VRL-00084) – Wyat Belladonna VH15-017-0018
3. Zack (VRL-01221) – Yaqui Wars VH21-003-0187
4. Ansqqu (VRL-00428) – Kuuraviima VH21-018-1429
5. Vibaja (VRL-00727) – Cecam Honey Chillie VH11-017-0605
6. Miltsu (VRL-05564) – Sparkleshark VH16-017-0008
7. Tuulia T. (VRL-00084) – Spire Driger LAC VH15-024-0135
8. Disa (VRL-03335) – Maldwyn Maverick VH21-022-0058
9. Launi (VRL-12379) – DD Ylgamak Burgut VH11-001-0015
10. Nintsu (VRL-01851) – Honeymoon MPB VH21-023-0080
11. Launi (VRL-12379) – Tarcil VH14-001-0148
12. Nintsu (VRL-01851) – Nona MPB VH21-023-0082
13. Tiikeri (VRL-10741) – Playground’s Van Gnocchi VH21-017-0381
14. Zack (VRL-01221) – Sunday Player VH21-006-0344
15. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gwin Meig VH22-025-0021
16. Tiikeri (VRL-10741) – Huvin Radwell VH16-017-0307
17. enna (VRL-14704) – Hiivurin Voitokas VH22-018-0143
18. Vibaja (VRL-00727) – Llancarfan Cadwyn Aur VH22-025-0020
19. Tiikeri (VRL-10741) – A.D. Blondie Brownie VH21-017-0418
20. Miltsu (VRL-05564) – Mistral Song VH12-063-0002
21. Tiikeri (VRL-10741) – Daisymay Wim VH22-017-0015
22. Zack (VRL-01221) – Chagal Renne xx VH21-006-0339
23. Launi (VRL-12379) – Gisilmere VH15-001-0019
24. Zack (VRL-01221) – Kingkiller Chronicle VH21-006-0343
25. enna (VRL-14704) – Pohjantuska VH21-018-1124
26. Ansqqu (VRL-00428) – Ymladdwr Dewr VH22-026-0026
27. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Prima Frida VH21-022-0106
28. Tuulia T. (VRL-00084) – Ceiriosen Freija VH19-017-0218
29. Miltsu (VRL-05564) – Bratt VH16-093-0002
30. Vibaja (VRL-00727) – Cecam Pokerface VH11-017-0754
31. Tuulia T. (VRL-00084) – Hollabar Fressa VH15-017-0531
32. Disa (VRL-03335) – Brunnby Butterball VH21-025-0014
33. Ansqqu (VRL-00428) – Lõke VH22-060-0001
34. Miltsu (VRL-05564) – Heavenly Surprise VH12-104-0023
35. Nintsu (VRL-01851) – Unicorn MPB VH21-023-0081
36. enna (VRL-14704) – Seitsemän Kuolemansyntiä VH21-018-1066
37. Disa (VRL-03335) – Glenwood Éothain VH21-022-0068
38. Sanchez (VRL-10533) – Kaihon Tuonelantango VH18-018-2270
39. enna (VRL-14704) – Hiivurin Hallantaiga VH21-018-0051
40. Launi (VRL-12379) – Mildrithmere VH15-001-0020

Luokka 3

1. Vibaja (VRL-00727) – Magnolian Ruljanssi VH21-018-0631 
2. Launi (VRL-12379) – Cylarnemere VH16-015-0075
3. Nintsu (VRL-01851) – Czarina MPB VH21-023-0087
4. Zack (VRL-01221) – René Picard Ion x VH21-034-0005
5. Vibaja (VRL-00727) – Xander R. VH21-040-0074
6. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Pythagoras VH16-018-2496
7. Vibaja (VRL-00727) – Rocker SIN VH01-021-5441
8. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
9. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Mielikki VH16-018-2497
10. Zack (VRL-01221) – Dapromise HAH VH21-021-0187
11. Ansqqu (VRL-00428) – Glazenap D VH22-012-0003
12. Launi (VRL-12379) – Safiara F VH15-021-0136
13. Nintsu (VRL-01851) – Grimaldo VH19-023-0066
14. Vibaja (VRL-00727) – Koistilan Ruletti VH22-018-0116
15. sonya (VRL-09386) – Heidseck Moscato VH22-011-0040
16. Zack (VRL-01221) – Ozierany Yemn VH21-015-0031
17. Ansqqu (VRL-00428) – Dalil Ibn Haraz VH22-003-0025
18. sonya (VRL-09386) – Electra v. Helmwald VH21-044-0142
19. enna (VRL-14704) – Hiivurin Huvimarssi VH20-018-0600
20. Miltsu (VRL-05564) – Pankkirosmo BRE VH11-018-1620
21. Tuulia T. (VRL-00084) – Runon Hippiäinen VH16-018-2491
22. Tiikeri (VRL-10741) – Emberiea EMP VH21-021-0195
23. Sanchez (VRL-10533) – Hustle Real Hard VH12-031-0556
24. Ansqqu (VRL-00428) – Norderney VH22-011-0008
25. Ansqqu (VRL-00428) – Jetsetter Ark VH20-044-0042
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s McYummy VH21-011-0334
27. Tiikeri (VRL-10741) – Dominica Couture VH21-021-0186
28. Miltsu (VRL-05564) – Jamila al Qismat VH16-003-0004
29. enna (VRL-14704) – Haltiasalon Messinki VH20-018-0555
30. sonya (VRL-09386) – Sinertia v. Helmwald VH21-044-0143
31. Zack (VRL-01221) – Barwice Yemn VH21-100-0030
32. sonya (VRL-09386) – Danseuse PB VH21-011-0455
33. Launi (VRL-12379) – Kohtalonvartija VH16-018-1209
34. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
35. Miltsu (VRL-05564) – Kuusaman Illuusia VH19-018-0851
36. Launi (VRL-12379) – Pixiedust VH16-244-0017
37. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
38. Nintsu (VRL-01851) – Checino MPB VH20-023-0020
39. Hehku (VRL-15029) – Erämaan Laki VH22-018-0213
40. Tuulia T. (VRL-00084) – Haavelaakson Aamukaste VH16-018-2650

Luokka 2

1. Ansqqu (VRL-00428) – Kuuraviima VH21-018-1429 
2. Ansqqu (VRL-00428) – Ymladdwr Dewr VH22-026-0026
3. Zack (VRL-01221) – Sunday Player VH21-006-0344
4. Zack (VRL-01221) – Chagal Renne xx VH21-006-0339
5. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Sunny Smooth VH20-024-0079
6. Disa (VRL-03335) – Maldwyn Maverick VH21-022-0058
7. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gwin Meig VH22-025-0021
8. Vibaja (VRL-00727) – Llancarfan Cadwyn Aur VH22-025-0020
9. Zack (VRL-01221) – Kingkiller Chronicle VH21-006-0343
10. Tiikeri (VRL-10741) – Playground’s Van Gnocchi VH21-017-0381
11. Disa (VRL-03335) – Glenwood Éothain VH21-022-0068
12. Nintsu (VRL-01851) – Pretty Perfect MPB VH21-023-0077
13. Tiikeri (VRL-10741) – Huvin Radwell VH16-017-0307
14. Miltsu (VRL-05564) – Mistral Song VH12-063-0002
15. Tuulia T. (VRL-00084) – Riimilän Theoron VH21-104-0002
16. Launi (VRL-12379) – Mildrithmere VH15-001-0020
17. Ansqqu (VRL-00428) – Lõke VH22-060-0001
18. Miltsu (VRL-05564) – Bratt VH16-093-0002
19. Launi (VRL-12379) – Tarcil VH14-001-0148
20. enna (VRL-14704) – Pohjantuska VH21-018-1124
21. Miltsu (VRL-05564) – Sparkleshark VH16-017-0008
22. Disa (VRL-03335) – Brunnby Butterball VH21-025-0014
23. Vibaja (VRL-00727) – Cecam Pokerface VH11-017-0754
24. enna (VRL-14704) – Hiivurin Voitokas VH22-018-0143
25. Tiikeri (VRL-10741) – A.D. Blondie Brownie VH21-017-0418
26. Launi (VRL-12379) – Gisilmere VH15-001-0019
27. Tiikeri (VRL-10741) – Daisymay Wim VH22-017-0015
28. Nintsu (VRL-01851) – Future Star MPB VH20-023-0069
29. Miltsu (VRL-05564) – Heavenly Surprise VH12-104-0023
30. Tuulia T. (VRL-00084) – Ceiriosen Elijah VH20-017-0292
31. Zack (VRL-01221) – Yaqui Wars VH21-003-0187
32. Vibaja (VRL-00727) – Cecam Honey Chillie VH11-017-0605
33. Nintsu (VRL-01851) – Born to be a Beauty MPB VH20-023-0070
34. Sanchez (VRL-10533) – Kaihon Tuonelantango VH18-018-2270
35. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Millyn Mair VH21-025-0021
36. Tuulia T. (VRL-00084) – Ceiriosen Aveline VH21-017-0143
37. Tuulia T. (VRL-00084) – Ceiriosen Ofelia VH19-017-0217
38. enna (VRL-14704) – Seitsemän Kuolemansyntiä VH21-018-1066
39. enna (VRL-14704) – Hiivurin Hallantaiga VH21-018-0051
40. Launi (VRL-12379) – DD Ylgamak Burgut VH11-001-0015

Luokka 4

1. Ansqqu (VRL-00428) – Dalil Ibn Haraz VH22-003-0025 
2. Vibaja (VRL-00727) – Magnolian Ruljanssi VH21-018-0631
3. enna (VRL-14704) – Hiivurin Huvimarssi VH20-018-0600
4. Tiikeri (VRL-10741) – Dominica Couture VH21-021-0186
5. sonya (VRL-09386) – Danseuse PB VH21-011-0455
6. enna (VRL-14704) – Haltiasalon Messinki VH20-018-0555
7. sonya (VRL-09386) – Sinertia v. Helmwald VH21-044-0143
8. Miltsu (VRL-05564) – Jamila al Qismat VH16-003-0004
9. Nintsu (VRL-01851) – Doll in the Dark MPB VH18-023-0010
10. Ansqqu (VRL-00428) – Norderney VH22-011-0008
11. Launi (VRL-12379) – Pixiedust VH16-244-0017
12. Miltsu (VRL-05564) – Pankkirosmo BRE VH11-018-1620
13. Tuulia T. (VRL-00084) – Nupun Kuutaika VH17-018-0412
14. Tiikeri (VRL-10741) – Emberiea EMP VH21-021-0195
15. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Jalotuska VH16-018-2514
16. sonya (VRL-09386) – Heidseck Moscato VH22-011-0040
17. Vibaja (VRL-00727) – Xander R. VH21-040-0074
18. Zack (VRL-01221) – René Picard Ion x VH21-034-0005
19. Zack (VRL-01221) – Barwice Yemn VH21-100-0030
20. Launi (VRL-12379) – Kohtalonvartija VH16-018-1209
21. Hehku (VRL-15029) – Erämaan Laki VH22-018-0213
22. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
23. Tuulia T. (VRL-00084) – Sointulan Lemmenlampi VH17-018-0413
24. Nintsu (VRL-01851) – Fern Captain VH19-023-0046
25. Ansqqu (VRL-00428) – Glazenap D VH22-012-0003
26. Vibaja (VRL-00727) – Koistilan Ruletti VH22-018-0116
27. Zack (VRL-01221) – Ozierany Yemn VH21-015-0031
28. Tuulia T. (VRL-00084) – Turmeltajan Sadonkorjuusirppi VH16-018-2549
29. Zack (VRL-01221) – Dapromise HAH VH21-021-0187
30. Launi (VRL-12379) – Cylarnemere VH16-015-0075
31. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s McYummy VH21-011-0334
32. Launi (VRL-12379) – Safiara F VH15-021-0136
33. sonya (VRL-09386) – Electra v. Helmwald VH21-044-0142
34. Miltsu (VRL-05564) – Kuusaman Illuusia VH19-018-0851
35. Sanchez (VRL-10533) – Hustle Real Hard VH12-031-0556
36. Nintsu (VRL-01851) – Grimaldo VH19-023-0066
37. Vibaja (VRL-00727) – Rocker SIN VH01-021-5441
38. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
39. Ansqqu (VRL-00428) – Donna Nova Ark VH20-044-0032
40. Nintsu (VRL-01851) – Jasmijn MPB VH19-023-0013