Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.04. - 20.04.2022

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 12.04.2022 / 10.04.2022
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ551-560

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – Lewkowa Yemn VH21-020-0062 
2. Tuulia T. (VRL-00084) – Llygedyn Auron VH15-026-0030
3. Ansqqu (VRL-00428) – Ymladdwr Dewr VH22-026-0026
4. Sylvi (VRL-08179) – Mörkövaaran Kuolonkeiju VH19-018-0702
5. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Alfabeto VH21-017-0393
6. Knipse (VRL-14657) – Kultajuhlahuumaa VH22-018-0152
7. Tuulia T. (VRL-00084) – Gwynedd Rheinallt VH15-025-0010
8. Serena (VRL-09334) – Maldwyn Eärendil VH18-026-0011
9. Tuulia T. (VRL-00084) – Idhrenel Dawn VH15-025-0042
10. Tiikeri (VRL-10741) – Maelgwyn VH16-022-0091
11. Sylvi (VRL-08179) – Syrjän Hipaisu VH19-018-0699
12. Disa (VRL-03335) – Anwenn Cadi VH18-026-0105
13. Sanchez (VRL-10533) – Kaihon Tuonelantango VH18-018-2270
14. Ansqqu (VRL-00428) – Lõke VH22-060-0001
15. Sylvi (VRL-08179) – Vuoksen Ensilempi VH19-018-0932
16. Disa (VRL-03335) – Glenwood Rose Cariad VH18-022-0016
17. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
18. Tuulia T. (VRL-00084) – Mithril v. Moons VH15-017-0015
19. Launi (VRL-12379) – Tarcil VH14-001-0148
20. Zack (VRL-01221) – All The Way xx VH21-006-0351
21. Sylvi (VRL-08179) – Riimuvaaran Hilulii VH19-018-0697
22. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
23. Launi (VRL-12379) – Arochmere VH15-001-0018
24. Kaius (VRL-14900) – Trioli VH21-102-0049
25. Ansqqu (VRL-00428) – Kuuraviima VH21-018-1429
26. Launi (VRL-12379) – Sarch VH14-001-0149
27. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Millyn Mair VH21-025-0021
28. Launi (VRL-12379) – Hesanyamere VH15-001-0052
29. Zack (VRL-01221) – Pozcopek Yemn VH21-100-0032
30. Tiikeri (VRL-10741) – Svana frá Ljóma VH22-030-0007
31. Zack (VRL-01221) – Glewice Yemn VH21-266-0006
32. Ansqqu (VRL-00428) – Våldsam Finch VH22-027-0022
33. Tiikeri (VRL-10741) – Rútur frá Winmour VH22-030-0011

Luokka 3

1. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Sugar On Gin VH21-031-0014 
2. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Kuunhelmi VH18-018-0391
3. Tuulia T. (VRL-00084) – Kaunon Wellamo VH17-018-2104
4. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
5. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033
6. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Midsommar VH21-018-0811
7. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
8. Launi (VRL-12379) – Airysmere VH15-015-0002
9. Zack (VRL-01221) – Ozierany Yemn VH21-015-0031
10. Tiikeri (VRL-10741) – Dominica Couture VH21-021-0186
11. Sanchez (VRL-10533) – Hustle Real Hard VH12-031-0556
12. E. Kelovuo (VRL-09334) -Sinevan Ohfudge VH21-031-0151
13. Ansqqu (VRL-00428) – Norderney VH22-011-0008
14. Hehku (VRL-15029) – LB Bleeding Love VH20-013-0067
15. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Pellonpekko VH18-018-0382
16. Knipse (VRL-14657) – Lumiveikko VH22-018-0156
17. Ansqqu (VRL-00428) – Glazenap D VH22-012-0003
18. Sylvi (VRL-08179) – Vaalaman Veritimantti VH20-018-0636
19. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Ensisuudelma VH20-018-0984
20. Tuulia T. (VRL-00084) – Kaunon Marsalkka VH17-018-1553
21. Zack (VRL-01221) – Sikiyn VH21-003-0191
22. Zack (VRL-01221) – René Picard Ion x VH21-034-0005
23. Launi (VRL-12379) – Misarmere VH15-001-0005
24. Hehku (VRL-15029) – Erämaan Laki VH22-018-0213
25. Hehku (VRL-15029) – Jonens Vinterkyndel VH16-043-0051
26. Launi (VRL-12379) – Arnirmere VH15-015-0026
27. Ansqqu (VRL-00428) – Dalil Ibn Haraz VH22-003-0025
28. Hehku (VRL-15029) – Nebuchadnezzar Ion xx VH16-006-0054
29. Launi (VRL-12379) – Anyamere VH15-001-0049
30. Ansqqu (VRL-00428) – Pöystilän Hallusinaatio VH21-018-1566
31. Tiikeri (VRL-10741) – Emberiea EMP VH21-021-0195
32. Kaius (VRL-14900) – Kielokummun Kuningatarkompleksi VH21-018-1109
33. Sylvi (VRL-08179) – Vappulan Misteli VH20-018-1096
34. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Pearlescent VH21-031-0314

Luokka 2

1. Ansqqu (VRL-00428) – Ymladdwr Dewr VH22-026-0026 
2. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Millyn Mair VH21-025-0021
3. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Muru VH19-018-0933
4. Zack (VRL-01221) – Glewice Yemn VH21-266-0006
5. Tuulia T. (VRL-00084) – Pendewrwydd Dawn VH15-026-0092
6. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
7. Tiikeri (VRL-10741) – Maelgwyn VH16-022-0091
8. Launi (VRL-12379) – Tarcil VH14-001-0148
9. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Onnenhippu VH20-018-0687
10. Launi (VRL-12379) – Hesanyamere VH15-001-0052
11. Ansqqu (VRL-00428) – Våldsam Finch VH22-027-0022
12. Zack (VRL-01221) – Lewkowa Yemn VH21-020-0062
13. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Briljantti VH20-018-0129
14. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Alfabeto VH21-017-0393
15. Tiikeri (VRL-10741) – Rútur frá Winmour VH22-030-0011
16. Launi (VRL-12379) – Sarch VH14-001-0149
17. Disa (VRL-03335) – Glenwood Rose Cariad VH18-022-0016
18. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
19. Tuulia T. (VRL-00084) – Cedion Silver Fern VH16-024-0086
20. Tuulia T. (VRL-00084) – Bartley v.d. Gateaway VH16-017-0150
21. Zack (VRL-01221) – All The Way xx VH21-006-0351
22. Kaius (VRL-14900) – Trioli VH21-102-0049
23. Ansqqu (VRL-00428) – Kuuraviima VH21-018-1429
24. Zack (VRL-01221) – Pozcopek Yemn VH21-100-0032
25. Knipse (VRL-14657) – Kultajuhlahuumaa VH22-018-0152
26. Disa (VRL-03335) – Anwenn Cadi VH18-026-0105
27. Serena (VRL-09334) – Maldwyn Eärendil VH18-026-0011
28. Sanchez (VRL-10533) – Kaihon Tuonelantango VH18-018-2270
29. Launi (VRL-12379) – Arochmere VH15-001-0018
30. Tiikeri (VRL-10741) – Svana frá Ljóma VH22-030-0007
31. Tuulia T. (VRL-00084) – Oh Romeo Dei VH16-017-0202
32. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Muikia VH20-018-0260
33. Ansqqu (VRL-00428) – Lõke VH22-060-0001

Luokka 4

1. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033 
2. Tiikeri (VRL-10741) – Dominica Couture VH21-021-0186
3. Launi (VRL-12379) – Misarmere VH15-001-0005
4. Tuulia T. (VRL-00084) – Kievarinkujan Taikavarpu VH17-018-2099
5. Sylvi (VRL-08179) – Villahaan Hulivilivei VH20-018-0013
6. Hehku (VRL-15029) – Jonens Vinterkyndel VH16-043-0051
7. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
8. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Lapinvuokko VH18-018-0383
9. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Sugar On Gin VH21-031-0014
10. E. Kelovuo (VRL-09334) -Sinevan Ohfudge VH21-031-0151
11. Launi (VRL-12379) – Airysmere VH15-015-0002
12. Launi (VRL-12379) – Arnirmere VH15-015-0026
13. Launi (VRL-12379) – Anyamere VH15-001-0049
14. Tiikeri (VRL-10741) – Emberiea EMP VH21-021-0195
15. Zack (VRL-01221) – René Picard Ion x VH21-034-0005
16. Sylvi (VRL-08179) – Haltiasalon Hehkuma VH21-018-0711
17. Sylvi (VRL-08179) – Villahaan Unella VH20-018-0014
18. Sanchez (VRL-10533) – Hustle Real Hard VH12-031-0556
19. Ansqqu (VRL-00428) – Pöystilän Hallusinaatio VH21-018-1566
20. Sylvi (VRL-08179) – Kuuras Aamutuuli VH20-018-0637
21. Knipse (VRL-14657) – Lumiveikko VH22-018-0156
22. Hehku (VRL-15029) – LB Bleeding Love VH20-013-0067
23. Tuulia T. (VRL-00084) – Riekontorpan Lyyra VH18-018-0050
24. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Pearlescent VH21-031-0314
25. Hehku (VRL-15029) – Erämaan Laki VH22-018-0213
26. Zack (VRL-01221) – Ozierany Yemn VH21-015-0031
27. Zack (VRL-01221) – Sikiyn VH21-003-0191
28. Ansqqu (VRL-00428) – Glazenap D VH22-012-0003
29. Tuulia T. (VRL-00084) – Mutalan Kuolonkalma VH18-018-0052
30. Hehku (VRL-15029) – Nebuchadnezzar Ion xx VH16-006-0054
31. Kaius (VRL-14900) – Kielokummun Kuningatarkompleksi VH21-018-1109
32. Ansqqu (VRL-00428) – Donna Nova Ark VH20-044-0032
33. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
34. Ansqqu (VRL-00428) – Even Jure Matris VH22-044-0004