Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.04. - 20.04.2022

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 19.04.2022 / 10.04.2022
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ551-560

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – All The Way xx VH21-006-0351 
2. Zack (VRL-01221) – Lewkowa Yemn VH21-020-0062
3. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
4. Tuulia T. (VRL-00084) – Idhrenel Dawn VH15-025-0042
5. Zack (VRL-01221) – Pozcopek Yemn VH21-100-0032
6. Launi (VRL-12379) – Arochmere VH15-001-0018
7. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
8. Sylvi (VRL-08179) – Riimuvaaran Hilulii VH19-018-0697
9. Tuulia T. (VRL-00084) – Llygedyn Auron VH15-026-0030
10. Sylvi (VRL-08179) – Syrjän Hipaisu VH19-018-0699
11. Tuulia T. (VRL-00084) – Gwynedd Rheinallt VH15-025-0010
12. Sylvi (VRL-08179) – Mörkövaaran Kuolonkeiju VH19-018-0702
13. Launi (VRL-12379) – Hesanyamere VH15-001-0052
14. Serena (VRL-09334) – Maldwyn Eärendil VH18-026-0011
15. Ansqqu (VRL-00428) – Kuuraviima VH21-018-1429
16. Tiikeri (VRL-10741) – Svana frá Ljóma VH22-030-0007
17. Disa (VRL-03335) – Anwenn Cadi VH18-026-0105
18. Zack (VRL-01221) – Glewice Yemn VH21-266-0006
19. Launi (VRL-12379) – Sarch VH14-001-0149
20. Knipse (VRL-14657) – Kultajuhlahuumaa VH22-018-0152
21. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Millyn Mair VH21-025-0021
22. Tiikeri (VRL-10741) – Rútur frá Winmour VH22-030-0011
23. Disa (VRL-03335) – Glenwood Rose Cariad VH18-022-0016
24. Tiikeri (VRL-10741) – Maelgwyn VH16-022-0091
25. Launi (VRL-12379) – Tarcil VH14-001-0148
26. Ansqqu (VRL-00428) – Ymladdwr Dewr VH22-026-0026
27. Kaius (VRL-14900) – Trioli VH21-102-0049
28. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Alfabeto VH21-017-0393
29. Ansqqu (VRL-00428) – Våldsam Finch VH22-027-0022
30. Sylvi (VRL-08179) – Vuoksen Ensilempi VH19-018-0932
31. Ansqqu (VRL-00428) – Lõke VH22-060-0001
32. Tuulia T. (VRL-00084) – Mithril v. Moons VH15-017-0015
33. Sanchez (VRL-10533) – Kaihon Tuonelantango VH18-018-2270

Luokka 3

1. Kaius (VRL-14900) – Kielokummun Kuningatarkompleksi VH21-018-1109 
2. Launi (VRL-12379) – Anyamere VH15-001-0049
3. Tuulia T. (VRL-00084) – Kaunon Wellamo VH17-018-2104
4. Hehku (VRL-15029) – Erämaan Laki VH22-018-0213
5. Zack (VRL-01221) – Ozierany Yemn VH21-015-0031
6. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033
7. Launi (VRL-12379) – Arnirmere VH15-015-0026
8. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Pearlescent VH21-031-0314
9. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Sugar On Gin VH21-031-0014
10. Hehku (VRL-15029) – LB Bleeding Love VH20-013-0067
11. Ansqqu (VRL-00428) – Dalil Ibn Haraz VH22-003-0025
12. Ansqqu (VRL-00428) – Glazenap D VH22-012-0003
13. E. Kelovuo (VRL-09334) -Sinevan Ohfudge VH21-031-0151
14. Tuulia T. (VRL-00084) – Kaunon Marsalkka VH17-018-1553
15. Sylvi (VRL-08179) – Vappulan Misteli VH20-018-1096
16. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Ensisuudelma VH20-018-0984
17. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311
18. Hehku (VRL-15029) – Nebuchadnezzar Ion xx VH16-006-0054
19. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Pellonpekko VH18-018-0382
20. Ansqqu (VRL-00428) – Norderney VH22-011-0008
21. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
22. Tiikeri (VRL-10741) – Emberiea EMP VH21-021-0195
23. Ansqqu (VRL-00428) – Pöystilän Hallusinaatio VH21-018-1566
24. Launi (VRL-12379) – Airysmere VH15-015-0002
25. Hehku (VRL-15029) – Jonens Vinterkyndel VH16-043-0051
26. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Kuunhelmi VH18-018-0391
27. Sanchez (VRL-10533) – Hustle Real Hard VH12-031-0556
28. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Midsommar VH21-018-0811
29. Tiikeri (VRL-10741) – Dominica Couture VH21-021-0186
30. Zack (VRL-01221) – René Picard Ion x VH21-034-0005
31. Sylvi (VRL-08179) – Vaalaman Veritimantti VH20-018-0636
32. Launi (VRL-12379) – Misarmere VH15-001-0005
33. Zack (VRL-01221) – Sikiyn VH21-003-0191
34. Knipse (VRL-14657) – Lumiveikko VH22-018-0156

Luokka 2

1. Knipse (VRL-14657) – Kultajuhlahuumaa VH22-018-0152 
2. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Muikia VH20-018-0260
3. Ansqqu (VRL-00428) – Våldsam Finch VH22-027-0022
4. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
5. Disa (VRL-03335) – Anwenn Cadi VH18-026-0105
6. Launi (VRL-12379) – Sarch VH14-001-0149
7. Zack (VRL-01221) – All The Way xx VH21-006-0351
8. Tiikeri (VRL-10741) – Svana frá Ljóma VH22-030-0007
9. Tuulia T. (VRL-00084) – Bartley v.d. Gateaway VH16-017-0150
10. Launi (VRL-12379) – Tarcil VH14-001-0148
11. Tuulia T. (VRL-00084) – Pendewrwydd Dawn VH15-026-0092
12. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Onnenhippu VH20-018-0687
13. Tiikeri (VRL-10741) – Maelgwyn VH16-022-0091
14. Tuulia T. (VRL-00084) – Cedion Silver Fern VH16-024-0086
15. Launi (VRL-12379) – Arochmere VH15-001-0018
16. Kaius (VRL-14900) – Trioli VH21-102-0049
17. Serena (VRL-09334) – Maldwyn Eärendil VH18-026-0011
18. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Alfabeto VH21-017-0393
19. Sanchez (VRL-10533) – Kaihon Tuonelantango VH18-018-2270
20. Disa (VRL-03335) – Glenwood Rose Cariad VH18-022-0016
21. Ansqqu (VRL-00428) – Kuuraviima VH21-018-1429
22. Ansqqu (VRL-00428) – Ymladdwr Dewr VH22-026-0026
23. Serena (VRL-09334) – Vappulan Hopeaharakka VH19-018-0985
24. Ansqqu (VRL-00428) – Lõke VH22-060-0001
25. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Muru VH19-018-0933
26. Zack (VRL-01221) – Lewkowa Yemn VH21-020-0062
27. Zack (VRL-01221) – Pozcopek Yemn VH21-100-0032
28. Tuulia T. (VRL-00084) – Oh Romeo Dei VH16-017-0202
29. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Millyn Mair VH21-025-0021
30. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Briljantti VH20-018-0129
31. Launi (VRL-12379) – Hesanyamere VH15-001-0052
32. Zack (VRL-01221) – Glewice Yemn VH21-266-0006
33. Tiikeri (VRL-10741) – Rútur frá Winmour VH22-030-0011

Luokka 4

1. Tiikeri (VRL-10741) – Claudius Cave VH21-029-0311 
2. Sylvi (VRL-08179) – Kuuras Aamutuuli VH20-018-0637
3. Kaius (VRL-14900) – Kielokummun Kuningatarkompleksi VH21-018-1109
4. Tuulia T. (VRL-00084) – Kievarinkujan Taikavarpu VH17-018-2099
5. Launi (VRL-12379) – Airysmere VH15-015-0002
6. Hehku (VRL-15029) – Nebuchadnezzar Ion xx VH16-006-0054
7. Launi (VRL-12379) – Arnirmere VH15-015-0026
8. Zack (VRL-01221) – Gelbio HAH VH21-090-0033
9. Launi (VRL-12379) – Misarmere VH15-001-0005
10. Hehku (VRL-15029) – Erämaan Laki VH22-018-0213
11. Tiikeri (VRL-10741) – Dominica Couture VH21-021-0186
12. Sylvi (VRL-08179) – Villahaan Hulivilivei VH20-018-0013
13. Tuulia T. (VRL-00084) – Riekontorpan Lyyra VH18-018-0050
14. Hehku (VRL-15029) – LB Bleeding Love VH20-013-0067
15. Ansqqu (VRL-00428) – Even Jure Matris VH22-044-0004
16. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Marjahippa VH21-018-0795
17. Hehku (VRL-15029) – Jonens Vinterkyndel VH16-043-0051
18. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Sugar On Gin VH21-031-0014
19. Launi (VRL-12379) – Anyamere VH15-001-0049
20. Tiikeri (VRL-10741) – Emberiea EMP VH21-021-0195
21. Zack (VRL-01221) – Sikiyn VH21-003-0191
22. E. Kelovuo (VRL-09334) -Sinevan Ohfudge VH21-031-0151
23. Sanchez (VRL-10533) – Hustle Real Hard VH12-031-0556
24. G. Iglesias (VRL-09334) -Nox Pearlescent VH21-031-0314
25. Zack (VRL-01221) – Ozierany Yemn VH21-015-0031
26. Tuulia T. (VRL-00084) – Mutalan Kuolonkalma VH18-018-0052
27. Zack (VRL-01221) – René Picard Ion x VH21-034-0005
28. Sylvi (VRL-08179) – Haltiasalon Hehkuma VH21-018-0711
29. Knipse (VRL-14657) – Lumiveikko VH22-018-0156
30. Sylvi (VRL-08179) – Villahaan Unella VH20-018-0014
31. Ansqqu (VRL-00428) – Pöystilän Hallusinaatio VH21-018-1566
32. Ansqqu (VRL-00428) – Glazenap D VH22-012-0003
33. Ansqqu (VRL-00428) – Donna Nova Ark VH20-044-0032
34. Tuulia T. (VRL-00084) – Tuulenpesän Lapinvuokko VH18-018-0383