Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kahdettatoista vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 12-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2024 meidän kasvattilistoilta löytyy jo melkein 800 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous slide
Next slide

Ravikilpailut 1.-5.4.2024

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– tulokset arvotaan ravikoneella
– saa osallistua kunnes tulokset tulee

– yksi hevonen vain yhteen lähtöön
– lähtöihin otetaan rajaton määrä valjakkoja
– lähdöt jaetaan tarvittaessa 12 valjakon ryhmiksi
– yhdeltä omistajalta max. 4 hevosta / lähtö
– ohjastaja ei ole pakollinen
– järjestäthän hevosesi hitaimmasta nopeimpaan

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla Ravit007

Lähtö nro
ikä skpl Hevosen nimi / mahd. Ohjastaja (Seura tai Talli) ennätys —

Kiitos kuvasta VRL-11983!

Lähdöt

Lähtö 1: ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset (1 500 v€ – 1 200 v€ – 900 v€ – 600 v€ – 300 v€)
Lähtö 2: ryhmäajo 1609m, 3-vuotiaat, ennätyksettömät tai yli 18,0-aikaiset lämminveriset (1 500 v€ – 1 200 v€ – 900 v€ – 600 v€ – 300 v€)
Lähtö 3: ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset (2 000 v€ – 1 400 v€ – 1 000 v€ – 700 v€ – 400 v€)
Lähtö 4: ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset (2 500 v€ – 1 800 v€ – 1 200 v€ – 800 v€ – 500 v€)
Lähtö 5: ryhmäajo 1609m, 12,0-13,9-aikaiset lämminveriset (3 000 v€ – 2 000 v€ – 1 400 v€ – 1 000 v€ – 600 v€)
Lähtö 6: ryhmäajo 1609m, alle 11,9-aikaiset lämminveriset (4 000 v€ – 2 500 v€ – 2 000 v€ – 1 500 v€ – 1 000 v€)

Osallistujat / tulokset

Lähtö 1: ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset

(1 500 v€ – 1 200 v€ – 900 v€ – 600 v€ – 300 v€)

Kilpailupäivä 1

1. 2v o K. Albinos / Kari (Duo) ei enn — 1.20,1aly
2. 2v t Zoraia Yemn / (Yemn) 20,0aly —  1.20,3aly x
3. 2v t Loved You in Rome / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,4aly
4. 2v t Radical Tendance / (SnRa) ei enn. — 1.20,5aly
5. 2v t Vogue Yemn / (Yemn) ei enn. —  1.20,5aly
6. 2v t English Rose / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,7aly
7. 2v o Tackleberry Yemn / (Yemn) 19,1aly —  1.20,7aly
8. 2v o Scorpion Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,8aly
9. 2v t K. Albatross / Jani (Duo) ei enn — 1.21,3aly
10. 2v o K. Erark / Emilia (Duo) ei enn — 1.21,6aly
11. 2v t Imeria Snilli / (SnRa) ei enn. — 1.21,7aly
2v t Snapshot Burn / (Team Ninitra) ei enn. — hva

Kilpailupäivä 2

1. 2v t Vogue Yemn / (Yemn) ei enn. —  1.20,1aly
2. 2v t Loved You in Rome / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,3aly
3. 2v t Snapshot Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,4aly x
4. 2v t Zoraia Yemn / (Yemn) 20,0aly —  1.20,6aly
5. 2v o K. Albinos / Kari (Duo) ei enn — 1.21,1aly x
6. 2v o Scorpion Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.21,2aly
7. 2v t K. Albatross / Jani (Duo) ei enn — 1.21,3aly
8. 2v o K. Erark / Emilia (Duo) ei enn — 1.21,3aly
9. 2v t Radical Tendance / (SnRa) ei enn. — 1.21,4aly x
10. 2v t English Rose / (Team Ninitra) ei enn. — 1.21,5aly
11. 2v t Imeria Snilli / (SnRa) ei enn. — 1.22,0aly x
12. 2v o Tackleberry Yemn / (Yemn) 19,1aly —  1.22,0aly x

Kilpailupäivä 3

1. 2v t English Rose / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,0aly
2. 2v t Zoraia Yemn / (Yemn) 20,0aly —  1.20,1aly
3. 2v o Tackleberry Yemn / (Yemn) 19,1aly —  1.20,1aly
4. 2v t Vogue Yemn / (Yemn) ei enn. —  1.20,3aly
5. 2v o Scorpion Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,4aly x
6. 2v t Loved You in Rome / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,5aly
7. 2v o K. Erark / Emilia (Duo) ei enn — 1.21,3aly
8. 2v t Radical Tendance / (SnRa) ei enn. — 1.21,3aly
9. 2v t Snapshot Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.21,6aly
10. 2v o K. Albinos / Kari (Duo) ei enn — 1.21,8aly
2v t K. Albatross / Jani (Duo) ei enn — hpl
2v t Imeria Snilli / (SnRa) ei enn. — hpl

Kilpailupäivä 4

1. 2v t Loved You in Rome / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,2aly
2. 2v t English Rose / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,7aly
3. 2v t Vogue Yemn / (Yemn) ei enn. —  1.20,8aly
4. 2v t Snapshot Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.21,1aly
5. 2v t Imeria Snilli / (SnRa) ei enn. — 1.21,1aly
6. 2v o K. Albinos / Kari (Duo) ei enn — 1.21,2aly
7. 2v o K. Erark / Emilia (Duo) ei enn — 1.21,3aly
8. 2v t K. Albatross / Jani (Duo) ei enn — 1.21,4aly
9. 2v o Scorpion Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.21,8aly
10. 2v t Zoraia Yemn / (Yemn) 20,0aly —  1.21,8aly
11. 2v t Radical Tendance / (SnRa) ei enn. — 1.21,9aly x
2v o Tackleberry Yemn / (Yemn) 19,1aly —  hll

Kilpailupäivä 5

1. 2v o K. Erark / Emilia (Duo) ei enn — 1.20,0aly
2. 2v t English Rose / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,2aly
3. 2v t Vogue Yemn / (Yemn) ei enn. —  1.20,6aly
4. 2v o Scorpion Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,8aly
5. 2v t Snapshot Burn / (Team Ninitra) ei enn. — 1.20,8aly
6. 2v t K. Albatross / Jani (Duo) ei enn — 1.21,0aly
7. 2v t Zoraia Yemn / (Yemn) 20,0aly —  1.21,2aly x
8. 2v t Radical Tendance / (SnRa) ei enn. — 1.21,3aly
9. 2v o K. Albinos / Kari (Duo) ei enn — 1.21,4aly
10. 2v o Tackleberry Yemn / (Yemn) 19,1aly —  1.21,5aly x
11. 2v t Imeria Snilli / (SnRa) ei enn. — 1.21,7aly
2v t Loved You in Rome / (Team Ninitra) ei enn. — hva

Lähtö 2: ryhmäajo 1609m, 3-vuotiaat, ennätyksettömät tai yli 18,0-aikaiset lämminveriset

(1 500 v€ – 1 200 v€ – 900 v€ – 600 v€ – 300 v€)

Kilpailupäivä 1

1. 3v o High And Low RC / (SnRa) 17,2a — 1.18,3aly
2. 3v o Radical Excalibur / (Yemn) 17,2ly x —  1.18,4aly
3. 4v o Land Of The Free Dinner / Kari (Duo) ei enn — 1.18,5aly x
4. 3v t Lacrossa Yemn / (Yemn) 17,9ly —  1.18,5aly
5. 3v o Desert Artist / (Team Ninitra) 18,5a — 1.18,7aly
6. 3v t K. Peppa Pig / Emilia (Duo) ei enn — 1.18,8aly
7. 3v o Indigo Burn / (Team Ninitra) 20,0a — 1.18,9aly
8. 3v t Radical Spookhazel / (Yemn) 18,1ly —  1.18,9aly
9. 3v o Boording Yemn / (Yemn) 18,1aly x —  1.19,0aly x
10. 3v o Paddington Snilli / (SnRa) 17,7a — 1.19,4aly
11. 6v t Yankee Bites / Jani (Duo) ei enn — 1.19,7aly
12. 3v t Venice Burn / (Team Ninitra) 20,7a — 1.19,8aly

Kilpailupäivä 2

1. 3v o Radical Excalibur / (Yemn) 17,2ly x —  1.18,1aly
2. 3v o Desert Artist / (Team Ninitra) 18,5a — 1.18,2aly
3. 3v t Lacrossa Yemn / (Yemn) 17,9ly —  1.18,3aly
4. 3v o Paddington Snilli / (SnRa) 17,7a — 1.18,3aly
5. 6v t Yankee Bites / Jani (Duo) ei enn — 1.18,6aly
6. 3v t Radical Spookhazel / (Yemn) 18,1ly —  1.18,8aly
7. 3v t K. Peppa Pig / Emilia (Duo) ei enn — 1.19,0aly
8. 3v t Venice Burn / (Team Ninitra) 20,7a — 1.19,0aly x
9. 4v o Land Of The Free Dinner / Kari (Duo) ei enn — 1.19,2aly x
10. 3v o High And Low RC / (SnRa) 17,2a — 1.19,3aly
11. 3v o Indigo Burn / (Team Ninitra) 20,0a — 1.19,4aly
12. 3v o Boording Yemn / (Yemn) 18,1aly x —  1.19,9aly

Kilpailupäivä 3

1. 3v t Venice Burn / (Team Ninitra) 20,7a — 1.17,3aly
2. 3v o Indigo Burn / (Team Ninitra) 20,0a — 1.17,3aly
3. 3v t Radical Spookhazel / (Yemn) 18,1ly —  1.17,3aly
4. 6v t Yankee Bites / Jani (Duo) ei enn — 1.17,4aly
5. 3v t Lacrossa Yemn / (Yemn) 17,9ly —  1.17,6aly x
6. 3v o Radical Excalibur / (Yemn) 17,2ly x —  1.18,0aly
7. 3v o Boording Yemn / (Yemn) 18,1aly x —  1.18,1aly x
8. 3v o Paddington Snilli / (SnRa) 17,7a — 1.18,2aly
9. 3v o High And Low RC / (SnRa) 17,2a — 1.18,2aly x
10. 3v o Desert Artist / (Team Ninitra) 18,5a — 1.18,3aly
11. 3v t K. Peppa Pig / Emilia (Duo) ei enn — 1.18,9aly
4v o Land Of The Free Dinner / Kari (Duo) ei enn — k

Kilpailupäivä 4

1. 3v o Radical Excalibur / (Yemn) 17,2ly x —  1.18,1aly
2. 3v o Desert Artist / (Team Ninitra) 18,5a — 1.18,6aly
3. 3v t Lacrossa Yemn / (Yemn) 17,9ly —  1.18,7aly x
4. 6v t Yankee Bites / Jani (Duo) ei enn — 1.18,8aly
5. 3v t Venice Burn / (Team Ninitra) 20,7a — 1.19,0aly
6. 3v o Boording Yemn / (Yemn) 18,1aly x —  1.19,1aly
7. 3v o High And Low RC / (SnRa) 17,2a — 1.19,2aly
8. 4v o Land Of The Free Dinner / Kari (Duo) ei enn — 1.19,4aly
9. 3v t K. Peppa Pig / Emilia (Duo) ei enn — 1.19,5aly x
10. 3v t Radical Spookhazel / (Yemn) 18,1ly —  1.19,6aly
11. 3v o Indigo Burn / (Team Ninitra) 20,0a — 1.19,7aly
12. 3v o Paddington Snilli / (SnRa) 17,7a — 1.19,9aly

Kilpailupäivä 5

1. 3v o Boording Yemn / (Yemn) 18,1aly x —  1.18,1aly x
2. 6v t Yankee Bites / Jani (Duo) ei enn — 1.18,3aly
3. 3v t K. Peppa Pig / Emilia (Duo) ei enn — 1.18,4aly
4. 3v o Desert Artist / (Team Ninitra) 18,5a — 1.18,4aly x
5. 3v t Radical Spookhazel / (Yemn) 18,1ly —  1.18,7aly x
6. 3v t Lacrossa Yemn / (Yemn) 17,9ly —  1.18,7aly
7. 3v t Venice Burn / (Team Ninitra) 20,7a — 1.18,8aly
8. 3v o Radical Excalibur / (Yemn) 17,2ly x —  1.19,4aly
9. 4v o Land Of The Free Dinner / Kari (Duo) ei enn — 1.19,5aly
10. 3v o Indigo Burn / (Team Ninitra) 20,0a — 1.19,9aly x
11. 3v o Paddington Snilli / (SnRa) 17,7a — 1.20,0aly
3v o High And Low RC / (SnRa) 17,2a — hva

Lähtö 3: ryhmäajo 1609m, 16,0-17,9-aikaiset lämminveriset 

(2 000 v€ – 1 400 v€ – 1 000 v€ – 700 v€ – 400 v€)

Kilpailupäivä 1

1. 4v t Victoria Aut Mors RC / (ARO) 17,1a — 1.17,1aly
2. 4v t Summerthings / Summer (APR) 17,9aly — 1.17,3aly
3. 4v o Justify Snilli / (SnRa) 16,5a — 1.17,3aly
4. 5v o K. Sylvester / Kari (Duo) 17,2 — 1.17,4aly
5. 6v t Dear Ruby / (Team Ninitra) 17,0a — 1.17,4aly
6. 4v t Meray Snilli / (SnRa) 17,1a — 1.17,6aly
7. 7v t K. Eye Of The Tiger / Emilia (Duo) 17,0 — 1.18,6aly
8. 4v t Nacaua Yemn / (Yemn) 16,7aly —  1.18,7aly
9. 4v t K. Podcast / Jani (Duo) 17,3 — 1.18,8aly

Kilpailupäivä 2

1. 4v o Justify Snilli / (SnRa) 16,5a — 1.16,1aly
2. 5v o K. Sylvester / Kari (Duo) 17,2 — 1.16,2aly
3. 4v t Victoria Aut Mors RC / (ARO) 17,1a — 1.16,2aly
4. 4v t Nacaua Yemn / (Yemn) 16,7aly —  1.16,9aly
5. 7v t K. Eye Of The Tiger / Emilia (Duo) 17,0 — 1.17,0aly x
6. 6v t Dear Ruby / (Team Ninitra) 17,0a — 1.17,3aly
7. 4v t Summerthings / Summer (APR) 17,9aly — 1.17,5aly
8. 4v t Meray Snilli / (SnRa) 17,1a — 1.17,6aly x
9. 4v t K. Podcast / Jani (Duo) 17,3 — 1.17,9aly

Kilpailupäivä 3

1. 4v t K. Podcast / Jani (Duo) 17,3 — 1.17,2aly
2. 5v o K. Sylvester / Kari (Duo) 17,2 — 1.17,3aly
3. 4v t Meray Snilli / (SnRa) 17,1a — 1.17,3aly
4. 4v o Justify Snilli / (SnRa) 16,5a — 1.17,3aly
5. 7v t K. Eye Of The Tiger / Emilia (Duo) 17,0 — 1.17,7aly
6. 6v t Dear Ruby / (Team Ninitra) 17,0a — 1.17,7aly
7. 4v t Nacaua Yemn / (Yemn) 16,7aly —  1.17,7aly
8. 4v t Summerthings / Summer (APR) 17,9aly — 1.17,8aly
9. 4v t Victoria Aut Mors RC / (ARO) 17,1a — 1.17,9aly

Kilpailupäivä 4

1. 4v t Nacaua Yemn / (Yemn) 16,7aly —  1.17,5aly
2. 7v t K. Eye Of The Tiger / Emilia (Duo) 17,0 — 1.17,6aly
3. 4v t Meray Snilli / (SnRa) 17,1a — 1.17,7aly xx
4. 6v t Dear Ruby / (Team Ninitra) 17,0a — 1.17,9aly
5. 5v o K. Sylvester / Kari (Duo) 17,2 — 1.18,0aly xx
6. 4v t Summerthings / Summer (APR) 17,9aly — 1.18,5aly x
7. 4v t K. Podcast / Jani (Duo) 17,3 — 1.18,8aly
8. 4v t Victoria Aut Mors RC / (ARO) 17,1a — 1.19,0aly
9. 4v o Justify Snilli / (SnRa) 16,5a — 1.19,0aly

Kilpailupäivä 5

1. 4v o Justify Snilli / (SnRa) 16,5a — 1.16,4aly
2. 5v o K. Sylvester / Kari (Duo) 17,2 — 1.16,5aly x
3. 4v t Meray Snilli / (SnRa) 17,1a — 1.16,6aly
4. 6v t Dear Ruby / (Team Ninitra) 17,0a — 1.17,1aly
5. 4v t Nacaua Yemn / (Yemn) 16,7aly —  1.17,5aly x
6. 4v t Summerthings / Summer (APR) 17,9aly — 1.17,6aly
7. 4v t K. Podcast / Jani (Duo) 17,3 — 1.17,6aly
8. 4v t Victoria Aut Mors RC / (ARO) 17,1a — 1.17,8aly xx
9. 7v t K. Eye Of The Tiger / Emilia (Duo) 17,0 — 1.18,0aly

Sarja 2

Kilpailupäivä 1

1. 4v o Military Aspect / Aaro (APR) 16,1ake — 1.16,0aly
2. 6v o Radical Kingsman / (Team Ninitra) 16,0a — 1.16,1aly
3. 6v t Mélodie Tropicale RC / (Team Ninitra) 16,2a — 1.16,2aly
4. 6v t Sweet Saphire RC / Safire (APR) 16,4aly — 1.16,3aly
5. 4v o Pretender Snilli / (SnRa) 16,2a — 1.16,3aly
6. 6v o WH’s Old Wives’ Tale / (Team Ninitra) 16,0a — 1.16,3aly
7. 4v o Boomburst Snilli / (SnRa) 16,1a — 1.16,9aly
8. 4v o Hickoy Yemn / (Yemn) 16,3aly —  1.17,0aly
9. 5v t Gosia Yemn / (Yemn) 16,0aly —  1.17,1aly x

Kilpailupäivä 2

1. 6v t Sweet Saphire RC / Safire (APR) 16,4aly — 1.16,0aly x
2. 4v o Boomburst Snilli / (SnRa) 16,1a — 1.16,3aly xx
3. 4v o Hickoy Yemn / (Yemn) 16,3aly —  1.16,6aly
4. 6v t Mélodie Tropicale RC / (Team Ninitra) 16,2a — 1.16,6aly
5. 6v o WH’s Old Wives’ Tale / (Team Ninitra) 16,0a — 1.16,6aly
6. 4v o Pretender Snilli / (SnRa) 16,2a — 1.17,3aly
7. 4v o Military Aspect / Aaro (APR) 16,1ake — 1.17,3aly x
8. 6v o Radical Kingsman / (Team Ninitra) 16,0a — 1.17,4aly
9. 5v t Gosia Yemn / (Yemn) 16,0aly —  1.17,7aly

Kilpailupäivä 3

1. 6v t Mélodie Tropicale RC / (Team Ninitra) 16,2a — 1.16,1aly xx
2. 6v t Sweet Saphire RC / Safire (APR) 16,4aly — 1.16,3aly x
3. 4v o Boomburst Snilli / (SnRa) 16,1a — 1.16,6aly
4. 6v o WH’s Old Wives’ Tale / (Team Ninitra) 16,0a — 1.16,6aly
5. 4v o Hickoy Yemn / (Yemn) 16,3aly —  1.16,9aly xx
6. 4v o Pretender Snilli / (SnRa) 16,2a — 1.17,1aly x
7. 6v o Radical Kingsman / (Team Ninitra) 16,0a — 1.17,4aly
8. 4v o Military Aspect / Aaro (APR) 16,1ake — 1.17,5aly
5v t Gosia Yemn / (Yemn) 16,0aly —  hva

Kilpailupäivä 4

1. 5v t Gosia Yemn / (Yemn) 16,0aly —  1.15,1aly
2. 4v o Boomburst Snilli / (SnRa) 16,1a — 1.15,3aly
3. 6v o Radical Kingsman / (Team Ninitra) 16,0a — 1.15,8aly
4. 4v o Pretender Snilli / (SnRa) 16,2a — 1.16,0aly
5. 6v t Mélodie Tropicale RC / (Team Ninitra) 16,2a — 1.16,4aly
6. 6v o WH’s Old Wives’ Tale / (Team Ninitra) 16,0a — 1.16,4aly
7. 4v o Hickoy Yemn / (Yemn) 16,3aly —  1.16,8aly x
8. 4v o Military Aspect / Aaro (APR) 16,1ake — 1.16,8aly
6v t Sweet Saphire RC / Safire (APR) 16,4aly — hll

Kilpailupäivä 5

1. 4v o Military Aspect / Aaro (APR) 16,1ake — 1.16,1aly x
2. 6v t Sweet Saphire RC / Safire (APR) 16,4aly — 1.16,7aly
3. 4v o Boomburst Snilli / (SnRa) 16,1a — 1.16,8aly
4. 6v t Mélodie Tropicale RC / (Team Ninitra) 16,2a — 1.17,0aly
5. 6v o WH’s Old Wives’ Tale / (Team Ninitra) 16,0a — 1.17,1aly
6. 4v o Hickoy Yemn / (Yemn) 16,3aly —  1.17,2aly
7. 6v o Radical Kingsman / (Team Ninitra) 16,0a — 1.17,3aly
8. 4v o Pretender Snilli / (SnRa) 16,2a — 1.17,6aly
9. 5v t Gosia Yemn / (Yemn) 16,0aly —  1.18,0aly

Lähtö 4: ryhmäajo 1609m, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset

(2 500 v€ – 1 800 v€ – 1 200 v€ – 800 v€ – 500 v€)

Kilpailupäivä 1

1. 5v t Heartfirst Snilli / (SnRa) 14,5a — 1.14,2aly
2. 6v o Sugar High / (Team Ninitra) 15,2a — 1.14,5aly x
3. 11v o Ol’ Buttermilk Sky / Miska (APR) 15,1aly — 1.14,7aly
4. 9v t The Next Best Thing Rewa / Bess (APR) 15,3aly — 1.14,9aly
5. 8v o K. Paranormal Ozzy / Jani (Duo) 14,7 — 1.15,1aly x
6. 7v t Perle Rose / (Team Ninitra) 15,1a — 1.15,3aly
7. 9v t Woscella Yemn / (Yemn) 15,1aly —  1.15,6aly
8. 7v o K. Criminal Mind´s / Kari (Duo) 14,5 — 1.15,7aly x
9. 9v o PP’s Bermuda / Pertti (APR) 15,0aly — 1.15,9aly x
9v o K. Robin / Robin (APR) 15,1aly — hpl

Kilpailupäivä 2

1. 11v o Ol’ Buttermilk Sky / Miska (APR) 15,1aly — 1.15,0aly xx
2. 8v o K. Paranormal Ozzy / Jani (Duo) 14,7 — 1.15,5aly
3. 9v o K. Robin / Robin (APR) 15,1aly — 1.15,6aly
4. 9v t Woscella Yemn / (Yemn) 15,1aly —  1.15,7aly
5. 7v o K. Criminal Mind´s / Kari (Duo) 14,5 — 1.15,8aly
6. 6v o Sugar High / (Team Ninitra) 15,2a — 1.16,0aly
7. 9v t The Next Best Thing Rewa / Bess (APR) 15,3aly — 1.16,2aly
8. 5v t Heartfirst Snilli / (SnRa) 14,5a — 1.16,3aly x
9. 7v t Perle Rose / (Team Ninitra) 15,1a — 1.16,9aly x
9v o PP’s Bermuda / Pertti (APR) 15,0aly — hpl

Kilpailupäivä 3

1. 11v o Ol’ Buttermilk Sky / Miska (APR) 15,1aly — 1.15,1aly
2. 9v t Woscella Yemn / (Yemn) 15,1aly —  1.15,1aly
3. 9v o PP’s Bermuda / Pertti (APR) 15,0aly — 1.15,1aly
4. 9v o K. Robin / Robin (APR) 15,1aly — 1.15,2aly
5. 7v o K. Criminal Mind´s / Kari (Duo) 14,5 — 1.15,3aly
6. 8v o K. Paranormal Ozzy / Jani (Duo) 14,7 — 1.16,0aly x
7. 5v t Heartfirst Snilli / (SnRa) 14,5a — 1.16,0aly
8. 9v t The Next Best Thing Rewa / Bess (APR) 15,3aly — 1.16,3aly
9. 6v o Sugar High / (Team Ninitra) 15,2a — 1.16,6aly
10. 7v t Perle Rose / (Team Ninitra) 15,1a — 1.16,6aly

Kilpailupäivä 4

1. 11v o Ol’ Buttermilk Sky / Miska (APR) 15,1aly — 1.15,3aly
2. 9v t Woscella Yemn / (Yemn) 15,1aly —  1.15,5aly
3. 7v t Perle Rose / (Team Ninitra) 15,1a — 1.15,9aly
4. 8v o K. Paranormal Ozzy / Jani (Duo) 14,7 — 1.15,9aly
5. 6v o Sugar High / (Team Ninitra) 15,2a — 1.16,1aly x
6. 9v o K. Robin / Robin (APR) 15,1aly — 1.16,1aly x
7. 5v t Heartfirst Snilli / (SnRa) 14,5a — 1.16,4aly x
8. 9v t The Next Best Thing Rewa / Bess (APR) 15,3aly — 1.16,7aly
9. 9v o PP’s Bermuda / Pertti (APR) 15,0aly — 1.16,7aly
10. 7v o K. Criminal Mind´s / Kari (Duo) 14,5 — 1.16,8aly x

Kilpailupäivä 5

1. 9v o K. Robin / Robin (APR) 15,1aly — 1.15,0aly x
2. 7v t Perle Rose / (Team Ninitra) 15,1a — 1.15,4aly
3. 9v o PP’s Bermuda / Pertti (APR) 15,0aly — 1.15,7aly x
4. 6v o Sugar High / (Team Ninitra) 15,2a — 1.15,8aly
5. 9v t Woscella Yemn / (Yemn) 15,1aly —  1.16,1aly
6. 8v o K. Paranormal Ozzy / Jani (Duo) 14,7 — 1.16,1aly
7. 9v t The Next Best Thing Rewa / Bess (APR) 15,3aly — 1.16,3aly
8. 5v t Heartfirst Snilli / (SnRa) 14,5a — 1.16,3aly
9. 7v o K. Criminal Mind´s / Kari (Duo) 14,5 — 1.16,5aly x
10. 11v o Ol’ Buttermilk Sky / Miska (APR) 15,1aly — 1.16,6aly

Sarja 2

Kilpailupäivä 1

1. 10v o Melchor Yemn / (Yemn) 14,1aly x — 1.14,3aly
2. 6v t Eterna Snilli / (ARO) 14,4a — 1.14,6aly
3. 8v o Tex Willer Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.14,7aly
4. 5v o Vampire Snilli / (SnRa) 14,2a — 1.14,8aly
5. 7v t Celestial Snilli / (SnRa) 14,1a — 1.15,2aly x
6. 9v t Parachina Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.15,3aly x
7. 6v t K. Reggae A / Emilia (Duo) 14,3 — 1.15,5aly
8. 7v t Glitterella Burn / (Team Ninitra) 14,1a —  1.15,7aly x
9. 6v t Diamanta / Pate (Tampio) 14,0ly — 1.15,7aly

Kilpailupäivä 2

1. 6v t Eterna Snilli / (ARO) 14,4a — 1.13,1aly
2. 5v o Vampire Snilli / (SnRa) 14,2a — 1.13,8aly
3. 8v o Tex Willer Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.14,0aly
4. 10v o Melchor Yemn / (Yemn) 14,1aly x — 1.14,4aly
5. 6v t Diamanta / Pate (Tampio) 14,0ly — 1.14,4aly
6. 6v t K. Reggae A / Emilia (Duo) 14,3 — 1.14,5aly
7. 7v t Glitterella Burn / (Team Ninitra) 14,1a —  1.14,7aly x
8. 7v t Celestial Snilli / (SnRa) 14,1a — 1.14,9aly x
9v t Parachina Yemn / (Yemn) 14,2aly — hml

Kilpailupäivä 3

1. 5v o Vampire Snilli / (SnRa) 14,2a — 1.14,3aly
2. 8v o Tex Willer Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.14,3aly
3. 6v t K. Reggae A / Emilia (Duo) 14,3 — 1.14,4aly xx
4. 6v t Eterna Snilli / (ARO) 14,4a — 1.14,8aly
5. 7v t Glitterella Burn / (Team Ninitra) 14,1a —  1.14,8aly
6. 10v o Melchor Yemn / (Yemn) 14,1aly x — 1.14,9aly
7. 6v t Diamanta / Pate (Tampio) 14,0ly — 1.15,0aly
8. 9v t Parachina Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.15,4aly
9. 7v t Celestial Snilli / (SnRa) 14,1a — 1.15,6aly x

Kilpailupäivä 4

1. 6v t K. Reggae A / Emilia (Duo) 14,3 — 1.14,2aly
2. 10v o Melchor Yemn / (Yemn) 14,1aly x — 1.14,2aly
3. 9v t Parachina Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.14,3aly
4. 7v t Glitterella Burn / (Team Ninitra) 14,1a —  1.14,3aly x
5. 6v t Eterna Snilli / (ARO) 14,4a — 1.14,4aly
6. 7v t Celestial Snilli / (SnRa) 14,1a — 1.15,1aly
7. 6v t Diamanta / Pate (Tampio) 14,0ly — 1.15,2aly
8. 5v o Vampire Snilli / (SnRa) 14,2a — 1.15,5aly x
9. 8v o Tex Willer Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.15,9aly

Kilpailupäivä 5

1. 7v t Celestial Snilli / (SnRa) 14,1a — 1.14,1aly
2. 6v t Eterna Snilli / (ARO) 14,4a — 1.14,2aly x
3. 6v t K. Reggae A / Emilia (Duo) 14,3 — 1.14,3aly xx
4. 8v o Tex Willer Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.14,3aly
5. 10v o Melchor Yemn / (Yemn) 14,1aly x — 1.14,6aly
6. 6v t Diamanta / Pate (Tampio) 14,0ly — 1.14,6aly
7. 7v t Glitterella Burn / (Team Ninitra) 14,1a —  1.15,2aly
8. 9v t Parachina Yemn / (Yemn) 14,2aly — 1.15,3aly
9. 5v o Vampire Snilli / (SnRa) 14,2a — 1.15,5aly

Lähtö 5: ryhmäajo 1609m, 12,0-13,9-aikaiset lämminveriset

(3 000 v€ – 2 000 v€ – 1 400 v€ – 1 000 v€ – 600 v€)

Kilpailupäivä 1

1. 10v t Gatina Yemn / (Yemn) 12,6aly — 1.13,5aly x
2. 6v t Goldleaf MacLily / Keijo (Tampio) 13,0aly — 1.13,7aly
3. 7v t Sorcery Socks / (ARO) 13,1a — 1.14,0aly x
4. 6v Magic Moment MacLily / Niko (Tampio) 13,2aly — 1.14,2aly xx
5. 8v o Royal Flush Burn / (Team Ninitra) 13,1a — 1.14,3aly
6. 6v o Rising Sun / Martti (Tampio) 13,1aly — 1.14,4aly x
7. 11v t Radical Damzina / (Yemn) 13,1aly —  1.14,6aly
8. 6v o Cajun Power / (ARO) 12,9a — 1.14,6aly
9. 9v t Cresselia Yemn / (Yemn) 13,0aly — 1.14,9aly x
10. 9v o No Reply Nuoska / (Team Ninitra) 13,0a — 1.14,9aly

Kilpailupäivä 2

1. 8v o Royal Flush Burn / (Team Ninitra) 13,1a — 1.13,1aly
2. 6v o Cajun Power / (ARO) 12,9a — 1.13,2aly
3. 9v t Cresselia Yemn / (Yemn) 13,0aly — 1.13,4aly
4. 6v o Rising Sun / Martti (Tampio) 13,1aly — 1.13,5aly
5. 11v t Radical Damzina / (Yemn) 13,1aly —  1.13,6aly x
6. 6v Magic Moment MacLily / Niko (Tampio) 13,2aly — 1.13,9aly
7. 9v o No Reply Nuoska / (Team Ninitra) 13,0a — 1.14,1aly
8. 10v t Gatina Yemn / (Yemn) 12,6aly — 1.14,3aly
9. 7v t Sorcery Socks / (ARO) 13,1a — 1.14,6aly
10. 6v t Goldleaf MacLily / Keijo (Tampio) 13,0aly — 1.14,7aly x

Kilpailupäivä 3

1. 7v t Sorcery Socks / (ARO) 13,1a — 1.13,1aly
2. 9v t Cresselia Yemn / (Yemn) 13,0aly — 1.13,5aly
3. 6v Magic Moment MacLily / Niko (Tampio) 13,2aly — 1.13,7aly
4. 6v o Cajun Power / (ARO) 12,9a — 1.14,0aly x
5. 10v t Gatina Yemn / (Yemn) 12,6aly — 1.14,0aly x
6. 8v o Royal Flush Burn / (Team Ninitra) 13,1a — 1.14,2aly x
7. 9v o No Reply Nuoska / (Team Ninitra) 13,0a — 1.14,3aly x
8. 11v t Radical Damzina / (Yemn) 13,1aly —  1.14,5aly x
9. 6v t Goldleaf MacLily / Keijo (Tampio) 13,0aly — 1.14,9aly x
10. 6v o Rising Sun / Martti (Tampio) 13,1aly — 1.15,0aly

Kilpailupäivä 4

1. 6v o Cajun Power / (ARO) 12,9a — 1.13,0aly
2. 6v o Rising Sun / Martti (Tampio) 13,1aly — 1.13,1aly
3. 6v t Goldleaf MacLily / Keijo (Tampio) 13,0aly — 1.13,2aly x
4. 7v t Sorcery Socks / (ARO) 13,1a — 1.13,3aly
5. 9v o No Reply Nuoska / (Team Ninitra) 13,0a — 1.13,4aly
6. 9v t Cresselia Yemn / (Yemn) 13,0aly — 1.13,8aly
7. 6v Magic Moment MacLily / Niko (Tampio) 13,2aly — 1.14,0aly x
8. 11v t Radical Damzina / (Yemn) 13,1aly —  1.14,4aly
9. 8v o Royal Flush Burn / (Team Ninitra) 13,1a — 1.14,6aly x
10. 10v t Gatina Yemn / (Yemn) 12,6aly — 1.14,6aly

Kilpailupäivä 5

1. 9v o No Reply Nuoska / (Team Ninitra) 13,0a — 1.12,3aly
2. 10v t Gatina Yemn / (Yemn) 12,6aly — 1.12,3aly
3. 7v t Sorcery Socks / (ARO) 13,1a — 1.12,4aly
4. 8v o Royal Flush Burn / (Team Ninitra) 13,1a — 1.13,2aly
5. 9v t Cresselia Yemn / (Yemn) 13,0aly — 1.13,3aly
6. 11v t Radical Damzina / (Yemn) 13,1aly —  1.13,5aly x
7. 6v Magic Moment MacLily / Niko (Tampio) 13,2aly — 1.13,6aly
8. 6v o Rising Sun / Martti (Tampio) 13,1aly — 1.13,9aly
6v t Goldleaf MacLily / Keijo (Tampio) 13,0aly — hpl
6v o Cajun Power / (ARO) 12,9a — hll

Sarja 2

Kilpailupäivä 1

1. 12v o Sue’s Barracuda / Barra (APR) 12,2aly — 1.12,5aly x
2. 8v t Starabella Burn / (Team Ninitra) 12,0a — 1.12,6aly x
3. 12v o Cheerful MacLily / Ilo (APR) 12,1aly — 1.13,1aly
4. 6v t Rjazán Shakalaka / Martti (Tampio) 12,3aly — 1.13,2aly
5. 10v o Lauros Yemn / (Yemn) 12,1aly x — 1.13,3aly
6. 6v t Roxilde Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.13,5aly x
7. 6v o Ready To Go Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.13,5aly
8. 10v o Titouan / (Team Ninitra) 12,2a — 1.13,5aly
9. 8v o Seymour Snilli / (SnRa) 12,1a — 1.13,6aly
10. 9v o Cryptonite Snilli / (SnRa) 12,0a — 1.13,7aly
8v o Noland Snilli / (ARO) 12,1a — hml

Kilpailupäivä 2

1. 10v o Titouan / (Team Ninitra) 12,2a — 1.11,1aly x
2. 8v o Noland Snilli / (ARO) 12,1a — 1.11,4aly
3. 6v o Ready To Go Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.11,8aly
4. 12v o Sue’s Barracuda / Barra (APR) 12,2aly — 1.12,0aly x
5. 8v o Seymour Snilli / (SnRa) 12,1a — 1.12,0aly
6. 6v t Roxilde Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.12,1aly x
7. 9v o Cryptonite Snilli / (SnRa) 12,0a — 1.12,1aly
8. 10v o Lauros Yemn / (Yemn) 12,1aly x — 1.12,3aly x
9. 8v t Starabella Burn / (Team Ninitra) 12,0a — 1.12,3aly
10. 12v o Cheerful MacLily / Ilo (APR) 12,1aly — 1.12,9aly
6v t Rjazán Shakalaka / Martti (Tampio) 12,3aly — hml

Kilpailupäivä 3

1. 12v o Sue’s Barracuda / Barra (APR) 12,2aly — 1.12,0aly
2. 10v o Titouan / (Team Ninitra) 12,2a — 1.12,1aly
3. 6v t Roxilde Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.12,2aly x
4. 8v o Seymour Snilli / (SnRa) 12,1a — 1.12,4aly
5. 6v t Rjazán Shakalaka / Martti (Tampio) 12,3aly — 1.12,6aly
6. 9v o Cryptonite Snilli / (SnRa) 12,0a — 1.12,7aly
7. 12v o Cheerful MacLily / Ilo (APR) 12,1aly — 1.12,8aly x
8. 8v o Noland Snilli / (ARO) 12,1a — 1.13,4aly
9. 6v o Ready To Go Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.13,6aly
10. 8v t Starabella Burn / (Team Ninitra) 12,0a — 1.13,6aly
11. 10v o Lauros Yemn / (Yemn) 12,1aly x — 1.13,8aly

Kilpailupäivä 4

1. 10v o Lauros Yemn / (Yemn) 12,1aly x — 1.12,4aly x
2. 9v o Cryptonite Snilli / (SnRa) 12,0a — 1.12,4aly
3. 8v o Seymour Snilli / (SnRa) 12,1a — 1.12,6aly x
4. 6v o Ready To Go Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.13,0aly
5. 6v t Rjazán Shakalaka / Martti (Tampio) 12,3aly — 1.13,1aly x
6. 8v o Noland Snilli / (ARO) 12,1a — 1.13,2aly
7. 12v o Cheerful MacLily / Ilo (APR) 12,1aly — 1.13,5aly
8. 10v o Titouan / (Team Ninitra) 12,2a — 1.13,6aly
9. 6v t Roxilde Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.13,8aly xx
10. 12v o Sue’s Barracuda / Barra (APR) 12,2aly — 1.13,8aly
11. 8v t Starabella Burn / (Team Ninitra) 12,0a — 1.13,9aly x

Kilpailupäivä 5

1. 6v o Ready To Go Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.12,0aly
2. 10v o Titouan / (Team Ninitra) 12,2a — 1.12,0aly
3. 10v o Lauros Yemn / (Yemn) 12,1aly x — 1.12,1aly
4. 6v t Rjazán Shakalaka / Martti (Tampio) 12,3aly — 1.12,5aly
5. 9v o Cryptonite Snilli / (SnRa) 12,0a — 1.12,6aly
6. 8v t Starabella Burn / (Team Ninitra) 12,0a — 1.12,6aly
7. 6v t Roxilde Snilli / (SnRa) 12,4a — 1.13,1aly
8. 12v o Cheerful MacLily / Ilo (APR) 12,1aly — 1.13,5aly
9. 8v o Noland Snilli / (ARO) 12,1a — 1.13,6aly
10. 8v o Seymour Snilli / (SnRa) 12,1a — 1.13,9aly
12v o Sue’s Barracuda / Barra (APR) 12,2aly — hll

Lähtö 6: ryhmäajo 1609m, alle 11,9-aikaiset lämminveriset

(4 000 v€ – 2 500 v€ – 2 000 v€ – 1 500 v€ – 1 000 v€)

Kilpailupäivä 1

1. 9v o Beast Of Both Worlds Snilli / (SnRa) 11,1a — 1.10,7aly
2. 8v o X Power / (ARO) 11,3a — 1.10,8aly
3. 11v o After You Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.11,0aly
4. 12v t Emma’s Emely / Emma (APR) 10,1aly — 1.11,3aly xx
5. 9v t Essentia Snilli / (SnRa) 11,2a — 1.11,4aly
6. 10v o Tycoon Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.11,6aly
7. 6v t Aimée / Seppo (Tampio) 11,2aly — 1.11,8aly
11v t Agrava Yemn / (Yemn) 11,5aly — hpl

Kilpailupäivä 2

1. 11v t Agrava Yemn / (Yemn) 11,5aly — 1.11,3aly x
2. 8v o X Power / (ARO) 11,3a — 1.11,5aly x
3. 9v o Beast Of Both Worlds Snilli / (SnRa) 11,1a — 1.11,5aly
4. 9v t Essentia Snilli / (SnRa) 11,2a — 1.11,7aly
5. 12v t Emma’s Emely / Emma (APR) 10,1aly — 1.11,7aly
6. 6v t Aimée / Seppo (Tampio) 11,2aly — 1.12,0aly x
7. 11v o After You Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.12,8aly
10v o Tycoon Snilli / (SnRa) 10,1a — k

Kilpailupäivä 3

1. 9v o Beast Of Both Worlds Snilli / (SnRa) 11,1a — 1.11,4aly
2. 11v t Agrava Yemn / (Yemn) 11,5aly — 1.11,5aly
3. 10v o Tycoon Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.11,5aly
4. 9v t Essentia Snilli / (SnRa) 11,2a — 1.11,8aly
5. 6v t Aimée / Seppo (Tampio) 11,2aly — 1.11,8aly
6. 11v o After You Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.11,9aly x
7. 8v o X Power / (ARO) 11,3a — 1.12,3aly
8. 12v t Emma’s Emely / Emma (APR) 10,1aly — 1.12,5aly xx

Kilpailupäivä 4

1. 11v t Agrava Yemn / (Yemn) 11,5aly — 1.11,1aly
2. 6v t Aimée / Seppo (Tampio) 11,2aly — 1.11,6aly x
3. 8v o X Power / (ARO) 11,3a — 1.11,8aly
4. 9v t Essentia Snilli / (SnRa) 11,2a — 1.11,8aly
5. 12v t Emma’s Emely / Emma (APR) 10,1aly — 1.12,0aly
6. 9v o Beast Of Both Worlds Snilli / (SnRa) 11,1a — 1.12,2aly x
7. 11v o After You Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.12,3aly
8. 10v o Tycoon Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.12,9aly xx

Kilpailupäivä 5

1. 12v t Emma’s Emely / Emma (APR) 10,1aly — 1.11,0aly
2. 11v t Agrava Yemn / (Yemn) 11,5aly — 1.11,5aly
3. 8v o X Power / (ARO) 11,3a — 1.11,6aly xx
4. 9v t Essentia Snilli / (SnRa) 11,2a — 1.12,2aly
5. 6v t Aimée / Seppo (Tampio) 11,2aly — 1.12,3aly
6. 11v o After You Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.12,5aly
7. 10v o Tycoon Snilli / (SnRa) 10,1a — 1.12,8aly
9v o Beast Of Both Worlds Snilli / (SnRa) 11,1a — k

Kasvatit

Heräsikö lämminverivarsakuume?

Tutustu Yemenen kasvattilistaan ja tee ostotarjous sähköpostitse zack.virtual@gmail.com!